Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Ландшафтна програма – основа для екологічно виважених інвестиційних рішень, – Сергій Сергійчук

Дата: 03.12.2020 17:34
Кількість переглядів: 226

Фото без опису

На Черкащині удосконалюють систему просторового планування. Допомагає з цим Інститут географії Національної академії України, який тісно співпрацює з обласною адміністрацією, зокрема й в межах підписаного Меморандуму.

А сьогодні фахівці Інституту презентували розроблену його науковцями Ландшафтну програму Черкаської області.

Фото без опису

Нагадаємо, Черкаська область є першим регіоном України, де провели ландшафтне планування з урахуванням трьох рівнів (області (ландшафтна програма), району (рамковий ландшафтний план) та сільської ради (ландшафтний план). У межах нашого регіону відповідними територіями були Канівський район та Степанецька сільська рада. Враховували економічні показники, а також клімат і повітря, поверхневі та підземні води, види рослинного і тваринного світу, біотипи, ґрунти, ландшафти. На кожному з рівнів визначили основні завдання робіт, виявили наявні проблеми, ризики й перспективи, а також склали підсумкові документи та рекомендації.

Фото без опису

Вище згадана програма, за словами директорки Інституту, доктора географічних наук, Євгенії Маруняк, є сучасним планувальним документом, який містить інформацію про стан компонентів природи (геологічні породи, флору і фауну), антропогенне навантаження, пов’язані з ним існуючі й потенційні конфлікти, а також мету й напрями розвитку територіальних видів різного рангу. Програма передбачає основні напрямки перспективного природокористування в області. Цифрові ж карти, що становлять основу розробки, виконувались з використанням сучасних програмних продуктів. Документ погоджений з матеріалами територіального планування області.

Водночас в ОДА науковці презентували «Атласну інформаційну систему» (просторову концептуалізацію для управління територією), що передбачає оцінювання ресурсів і потенційних напрямків розвитку регіону. Тут застосовані геоінформаційні методи.  Разом із картами, текстами, таблицями, графіками розділи Атласу містять  фото-, аудіо- та відео- матеріали.

Фахівці впевнені, що виконання робіт із ландшафтного планування дало б змогу значною мірою подолати незадовільний стан справ щодо збирання, систематизації, оцінювання та моніторингу інформації про навколишнє середовище і його зміни, виявити очевидні дефіцити і, зрештою, вдосконалити, збагатити систему державного екологічного моніторингу та територіального планування, сприяти наповненню різних кадастрів, зокрема містобудівного.

– Переконаний, наша співпраця сприятиме консолідації зусиль для удосконалення системи просторового планування, впроваджуючи у планувальні процеси європейські інструменти й технології. У результаті проведеної роботи, область має відповідну програму, що є комплексною основою для екологічно виважених управлінських та інвестиційних рішень. Далі подаватимемо програму на розгляд сесії обласної ради, – сказав голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

Додамо, ландшафтна програма Черкаської області буде впроваджена в територіальне планування області (районне планування адміністративно – територіальних одиниць області – міст і сіл). Результат може стати хорошим прикладом адаптації міжнародних конвенцій.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора