Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

4 замість 20: як на Черкащині проходитиме реорганізація РДА

Дата: 10.12.2020 10:45
Кількість переглядів: 507

Фото без описуУ червні цього року Кабмін погодив поділ Черкаської області на 4 райони замість 20. Черговий етап децентралізації був покликаний прибрати дублювання повноважень органів місцевого самоврядування з регіональними гілками виконавчої влади та ще більше наблизити послуги та фінансовий ресурс до жителів громад.

Логічно, що разом із скороченням кількості районів зникає потреба і в такій кількості районних державних адміністрації та утриманні їх штату. Уже найближчим часом Кабінетом Міністрів України буде затверджено розпорядження та порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації райдержадміністрацій, розповів журналістам видання “Вичерпно” заступник голови Черкаської облдержадміністрації Роман Карманнік.

– Протягом 20 днів з дня затвердження розпорядження КМУ голова ОДА має утворити комісії (4) при новостворених райдержадміністраціях, які і забезпечуватимуть здійснення процесу реорганізації РДА, передачу майна, складання фінансової та бухгалтерської звітності, звільнення та переведення працівників колишніх РДА тощо, – пояснює чиновник.

Основні функції, які раніше виконували райдержадміністрації, перейдуть саме до 4-х РДА: Золотоніської, Звенигородської, Уманської та Черкаської, створених відповідно до чотирьох укрупнених районів.

Фото без описуНайболючішим аспектом, звісно, у такій реорганізації є людський фактор. Адже кожна районна структура утримує чималий штат працівників, які буквально незабаром можуть опинитися на вулиці. Щоб мінімізувати подібні наслідки, уже наразі передбачається, що РДА зможуть утворювати віддалені робочі місця (філії) в колишніх районних центрах.

– Значна кількість працівників вже працевлаштовується в новостворені територіальні громади, частково вони будуть переведені або працевлаштовані (на конкурсній основі) в чотири РДА. Інші стануть на облік до районних центрів зайнятості та отримуватимуть щомісячну грошову допомогу, поки їм не буде знайдено нову роботу, — коментує Роман Карманнік.

Говорити про кількість звільнених працівників райдержадміністрацій наразі зарано. Це стане відомо, коли буде сформовано штат 4-х РДА та розпочнеться процес реорганізації колишніх районних адміністрацій. Окрім того, наразі працівники колишніх РДА працевлаштовуються до виконавчих органів влади, наголошує заступник голови ОДА пан Карманнік.

Дехто з голів райдержадміністрації, які вже незабаром мають ліквідувати, почали завчасно готуватися до реорганізації, консультують своїх працівників щодо переведення в інші структури чи механізмів отримання допомоги від держави.

– Станом на сьогодні (спілкування відбувалося 8 грудня – ред.) ми вже маємо лист, яким нас попереджено, що скоро буде підписаний закон, згідно якого відбуватиметься реорганізація, — розповідає нашому виданню Сергій Чередніченко, голова Чигиринської РДА. – Наразі у нас є три пропозиції щодо працівників. Перша – ми проводимо консультативні перемовини з об’єднаними територіальними громадами стосовно того, щоб наші працівники могли до них працевлаштуватися. Друге – ми орієнтовно пишемо всіх людей на той випадок, що новопризначений голова Черкаської районної державної адміністрації формуватиме список працівників, які залишаться в структурному підрозділі, який буде підпорядкований Черкаській РДА. І третій список – це люди, яких не можна працевлаштувати в ОТГ і вони, ймовірно, не підійдуть новоствореній РДА.

Звісно, ми з працівниками проводимо консультативну роботу, зробили аналіз невикористаних відпусток, розробили графік в межах тих днів, які залишилися. Також ми проводимо консультації з працівниками щодо їх подальшої долі й працевлаштування.

Усе ж треба зважати, що значний відсоток службовців залишиться «за бортом». Адже між планами працевлаштуватися в місцеві органи самоврядування і реально наявними робочими місцями, може бути суттєва різниця.

– Якщо зробити аналіз тих, хто вже потрапив в ОТГ з моменту впровадження реформи децентралізації, жоден працівник Чигиринської РДА не працевлаштувався в об’єднаній територіальній громаді. Вони, я знаю, зараз формують нові відділи, зокрема, формується фінансове управління, праці та соціального захисту, розширюють управління освіти. Тобто процеси у них тривають. Тому ми поки що в очікуванні можливих управлінських і кадрових рішень, – відзначає голова Чигиринської РДА Сергій Чередніченко та висловлює сподівання, що, можливо, і йому знайдеться місце у Черкаській РДА.

– Я маю бажання продовжити роботу в новоутвореній Черкаській РДА, можливо, на посаді заступника голови. Хотів би, щоб за мною закріпився Чигиринський, можливо, Кам’янський район. У мене непоганий послужний список, я працюю в системі управління понад 10 років, — додав голова РДА.

Логічним, що колишні голови РДА працюватимуть на посадах заступників вважає і очільник поки що нереорганізованої Черкаської РДА Володимир Клименко.

– Як на мене, хто може бути кращим заступником у голови об’єднаного району, ніж колишні голови райадміністрацій, які чітко знають свою роботу, — коментує пан Клименко, не приховуючи, що він так само претендує на посаду голови реорганізованої Черкаської РДА.

Яким буде штат нових райдержадміністрації, скільки відсотку з розформованих РДА зможуть в них працевлаштуватися, наразі невідомо, оскільки, як ми вже писали попередньо, ще немає чіткого порядку реорганізації, затвердженого Кабміном.

– Ми бачили тільки проєкт постанови Кабінету Міністрів. Лише після його публікації Кабмін має розробити порядок процедури реорганізації та ліквідації районних державних адміністрації та районних рад. Тому на сьогоднішній день остаточного порядку ніхто не бачив і сказати однозначно, як саме це буде я так само не можу, — відзначає Володимир Клименко.

З очікуваного, усі голови райдержадміністрацій завчасно мають бути попереджені, Офіс президента призначить тимчасово виконуючих обов’язки голів новоутворених районів, після чого за поданням обласної державної адміністрації Кабінет Міністрів має погодити кандидатури голів РДА і подати на підпис президента.

Чи зазнає так само реорганізації і структура облдержадміністрації? Поки що імовірні варіанти обговорюється лише на рівні експертного середовища.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора