Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Парк стане одним із найважливіших “магнітів” Черкащини, – Сергій Сергійчук (ФОТО)

Дата: 21.12.2020 14:10
Кількість переглядів: 247

Фото без описуНа Черкащині створять національний природний парк “Холодний Яр”. Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук підписав відповідний лист щодо створення парку до профільного Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Унікальне поєднання цінних природних та історико-культурних холодноярських об’єктів створюють можливості для  розвитку туристичної та рекреаційної діяльності.

– Холодний Яр – це те місце сили, яке у  багатьох людей в першу чергу асоціюється із Черкащиною. Героїчна історія, унікальні ландшафти… Холодноярські підсніжники відомі на всю Україну.  Ми зобов’язані зберегти Холодний Яр для наших нащадків. Тому ініціюємо сторення національного природного парку „Холодний Яр“. Уже скоро майже 7 тисяч гектарів унікальних природних масивів стануть національним парком! – говорить голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук. 

Спільно із науковцями, представниками громадських організацій екологічного спрямування, представниками Держлісагентства України у Черкаській ОДА провели нараду щодо створення парку.  

Фото без описуСтворення національного природного парку „Холодний Яр“ передбачено Додатком 3 до обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, затвердженої
рішенням обласної ради від 03.06.2016 № 5-2/VII . Клопотання про необхідність створення НПП підготовлене Черкаським національним університетом ім. Б. Хмельницького, схвалене Міністерством екології та природних ресурсів України.

 

Метою створення національного природного парку „Холодний Яр“ є збереження унікальних природних та історико-культурних комплексів та упорядкування туристично-рекреаційної діяльності на зазначеній території.

Пропонована до заповідання територія включає близько 150 цінних природних, історичних, археологічних, культурних об’єктів, що потребують застосування цілісного підходу щодо їх збереження, охорони та використання основаного на результатах наукових дослідженнях.

 

До складу НПП запропонФото без описуовано включити території 12 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та 1 загальнодержавного значення загальною площею 1464,02 га. 

– комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення „Холодний Яр“ площею 1039 га
– заповідного урочища „Атаманський парк“ площею 397 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Грушківський» площею 1,6 га
– гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Маляреве», площею 4,1 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Білосніжний», площею 1,5 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Зубівський», площею 0,2 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Оля», площею 0,1 га

– ботанічний заказник місцевого значення «Тюльпан дібровний», площею 4,5 га
– ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Максима Залізняка», площею 0,02 га
– ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Сквер учасників партизанського руху», площею 0,5 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Землянки», площею 4,0 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Гульбище», площею 10,0 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Касьянове», площею 1,5 га

За результатами попередніх обстежень на ділянках, пропонованих для заповідання зафіксовано зростання 467 видів судинних рослин, 215 видів грибів, перебування 32 видів ссавців, 143 видів птахів та значної кількості видів безхребетних. Серед них трапляються багато видів, що занесені до Червоної книги України, Зеленої книги України та охороняються відповідно інших міжнародних договорів.

Особливої уваги заслуговують популяції підсніжника складчастого, цибулі ведмежої, бруслини карликової, булатки довголистої, тюльпана дібровного, любки дволистої, гніздівки звичайної та ін.

Ліси мають типову природну структурованість і високу репрезентативність та належить до флористичного комплексу східноєвропейських свіжих широколистяних лісів.

У національному природному парку (НПП)  заборонено рубки, санітарні рубки дозволені в господарській зоні. 

Територію парку відвідувати НЕ заборонено. Заборона існує тільки в заповідних зонах національних природних парків. Місця таких зон узгоджують із землекористувачами і землевласниками! В інших зонах НПП відвідування, рибальство, збір грибів, ягід і трав дозволені.

Капітальне будівництво також заборонене в національних природних парках. Окрім зони стаціонарної рекреації та господарської зони, винятково якщо воно відповідає меті та завданню парку. 

– Я переконаний, що створення національного природного парку “Холодний Яр” – це стратегічне рішення, яке давалося нам складно, але за яке нам дякуватимуть наші нащадки! Парк стане безперечно одним із найважливіших “магнітів” Черкащини. Який у комплексі із реконструйованою  дорожньою інфраструктурою, унікальними історичними пам’ятками та іншими рекреаційними складовими в рази збільшать туристичну привабливість регіону. А відповідно і економічний розвиток в цілому, – наголосив Сергій Сергійчук.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора