Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Держпродспоживслужба: воду якої якості п’ють на Черкащині

Дата: 21.01.2021 12:30
Кількість переглядів: 172

Фото без опису      Починаючи з березня 2020 року, фахівці служби взяли участь у більше 300 перевірках, комісійних обстеженнях комунальних водопровідно-каналізаційних підприємств, об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання, у 71 (24%) випадках були виявлені порушення вимог санітарного законодавства.

Найчастіше фахівці реєстрували відсутність технологічного регламенту, робочої програми з підготовки води та виробничого лабораторного контролю безпечності і якості питної води, достатнього запасу реактивів для очищення та знезараження води, потребу у капітальному ремонті водозабірних та водоочисних споруд,   порушення в дотриманні режимів господарювання в зонах санітарної охорони джерел централізованого питного водопостачання тощо.

Перевірки засвідчили: органи виконавчої влади та місцевого самоврядування недостатньо вживають заходів щодо покращення технології водопідготовки та доведення якості питної води до гігієнічних нормативів. Як наслідок, комунальні водогони міст Золотоноша, Ватутіне, Городище, Кам’янка, Тальне, Чигирин, смт. Катеринопіль, Маньківка, Чорнобай продовжують подавати населенню питну воду з відхиленнями від вимог за окремими показниками якості, зокрема, органолептичними показниками, показником загальної жорсткості, вмістом заліза, марганцю, нітратів. У зв’язку з цим, жителі даних населених пунктів позбавлені можливості вживати доброякісну питну воду. Окремі комунальні водогони області через зволікання у реконструкції водозабірних споруд та зниження дебіту води у підземних свердловинах питного водопостачання забезпечують водою з перебоями.

Розроблені та погоджені в установленому порядку усі необхідні нормативні документи на виробництво питної води лише на комунальних підприємствах Черкас, Сміли, Умані, Корсунь-Шевченківського, Чигирина,   Драбова та двох сільських водогонах Черкаського району (сіл Дубіївка, Степанки).

За результатами перевірок встановлено, що належний виробничий лабораторний контроль не проводиться на третині водогонів області, зокрема: комунальних водогонах Городищенського та Золотоніського районів, сільських та відомчих водогонах Городищенського, Драбівського, Канівського, Катеринопільського, Лисянського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського, районів. За наявними даними лише 45 водогонів подають воду населенню відповідно до розроблених технологічних регламентів на виробництво питної води, з них 23 погоджені в установленому законодавством порядку.

Із розподільчої мережі систем водопостачання області відібрано та досліджено за мікробіологічними показниками 760 проб питної води з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання, відхилення від гігієнічних нормативів виявлено у 53 пробах (7%), 512 проб води за санітарно-хімічнимими показниками, відхилення від гігієнічних нормативів виявлено у 46 (9%) пробах, 54 проб води за вірусологічними показниками, відхилень не виявлено.

Найгірша якість питної води за мікробіологічними показниками реєструвалась у пробах води, відібраних при перевірках підприємств питного водопостачання у Корсунь-Шевченківському, Тальнівському, Уманському, Лисянському районах, за санітарно-хімічними показниками – у Драбівському, Христинівському, Тальнівському районах.

За результатами проведених перевірок фахівцями Держпродспоживслужби області на керівників комунальних водопровідно-каналізаційних підприємств області, сільських голів накладено 13 штрафів, на адреси керівників об’єктів водопостачання направлено 1 розпорядження, 132 приписи, пропозиції щодо усунення виявлених порушень.

Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області підготовило лист на адресу міських голів, голів ОТГ з відповідними пропозиціями щодо вирішення нагальних проблем з питань забезпечення населення області якісною та безпечною питною водою.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора