Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В ОДА обговорили перспективи подальшого розвитку трансплантації

Дата: 22.01.2021 12:45
Кількість переглядів: 154

Фото без опису    Три заклади Черкащини внесені до переліку лікувальних закладів, які можуть здійснювати трансплантацію. Це Черкаський онкологічний диспансер, кардіологічний центр та обласна лікарня. Наступним кроком для них стане укладення договірів про співпрацю із Третьою міською лікарнею, яка готова постачати донорські органи. Організацію співпраці між закладами охорони здоров’я в напрямку розвитку посмертної трансплантації в області обговорили днями на нараді під головуванням заступниці очільниці області Лариси Кошової.

Кожна із вказаних медичних установ має двох трансплант-координаторів. Вони забезпечуватимуть зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації. Перевірятимуть і отримуватимуть згоди на донорство та комунікуватимуть між донорами чи їхніми родинами й реципієнтами.

– Лікарні матимуть своїх трансплантологів, які вже наявні чи проходять відповідне навчання, – відзначає Лариса Кошова. – До червня мають отримати сертифікати лікарі-трансплантологи Черкаської обласної лікарні та Черкаського обласного кардіологічного центру. Крім цього, лаборанти усіх чотирьох лікарень, які мають здійснювати необхідні дослідження, найближчим часом також будуть направлені на проходження відповідних курсів.

Окрім того, врегулювання потребують питання закупівлі необхідних досліджень в обласному онкодиспансері та приватних лабораторіях, налаштування процесу транспортування донорських органів, напрацювання алгоритму роботи з органним забором та проведення Cross-match тестів, а також супроводження пацієнта після трансплантації.

– Зараз розглядається можливість транспортування потенційного трупного донора серця безпосередньо до кардіологічного центру, де й здійснюватиметься вилучення органу та його трансплантація, – додає Лариса Кошова. – Оскільки для пересадки серця надважливий саме час, за який ці всі процеси буде здійснено.

Результати напрацювання та наступні кроки разом із керівництвом медичних закладів та іншими фахівцями маємо обговорити вже за тиждень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора