Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Обласний Департамент АПР збирає пропозиції для покращення програми розвитку рибного господарства водойм

Дата: 02.02.2021 09:10
Кількість переглядів: 234

 Фото без описуДепартамент агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації просить зацікавлених осіб надати пропозиції до розроблення проекту Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області та поліпшення їх екологічного стану. Чекатимуть пропозицій до 15 лютого 2021 року.

Водний фонд Черкаської області  складає 216 тисяч га водного плеса, водосховищ та ставків. 96 відсотків площі водного дзеркала припадає на Кременчуцьке водосховище.

Найвища рибопродуктивність водосховища була у період з 1985 до 1990 роки ( середньорічний показник вилову риби 9,4 тис. тонн). З 1990 року щорічний вилов риби зменшився до 4-5 тисяч тонн або майже в 2 рази.

Для забезпечення мінімальних норм споживання риби та рибних продуктів жителями області, потреба складає 15,2 тисячі тонн риби в рік.

Рівень забезпечення за рахунок власного виробництва лише 30 відсотків. Головною причиною дефіциту риби та рибопродуктів є низька продуктивність водосховища.

Разом з тим кормова база водосховища є достатньою для вирощування рослиноїдних риб та може забезпечити біологічну продуктивність до 50 кг з одного га та досягнення річного вилову риби в межах 10 тисяч тонн.

Шляхи досягнення:

  • щорічне зариблення Кременчуцького водосховища та малих водосховищ області відповідно до норм біологічного обґрунтування ;
  • зариблення водойм мальком рослиноїдних риб, які ефективно використовують синьо-зелені водорості та позитивно впливають на якість води
  • поліпшення екологічного стану водосховищ які є джерелом питної води для населення прилеглих населених пунктів та здійснення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого  гідрологічного режиму та санітарного стану річок, а також заходи для боротьби з шкідливою дією вод ( біологічна меліорація водних об’єктів – вселення рослиноїдних риб в акваторії Кременчуцького водосховища та малих водойм області.

Поліпшення ефективності боротьби з браконьєрством на водоймах області. 

–  щорічне зміцнення матеріально-технічної бази органів рибоохорони області.

Джерела фінансування:

– кошти державного бюджету;

– кошти місцевих бюджетів;

– кошти рибодобувних організацій та суб?єктів що здійснюють рибний промисел на Кременчуцькому водосховищі;

– кошти суб’єктів господарювання, що здійснюють зворотній скид води в водойми.

 

Інформацію надавати на електронну адресу :     zoo_ ck@ukr.net 

Телефон для довідок (0472) 63-09-37 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора