Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Озимі Черкащини в задовільному стані

Дата: 12.02.2021 12:45
Кількість переглядів: 240

Фото без описуАграрії Черкащини збільшили посіви озимих культур під урожай 2021 року порівняно з минулим роком. Наразі ці площі становлять 234,3 тис. га по всіх категоріях господарств.

Минулого року посіяно 197,1 тис. га, що на 37,2 тис. га. менше. Із них пшениці – 216,3 тис. га, ячменю – 14,1 тис. га, жита – 2,6 тис. га,  ріпаку – 15,2 тис. га.

Стан перезимівлі озимини наразі оцінюється як задовільний. На 1 лютого життєздатність посівів озимих зернових культур висока і становить для пшениці м’якої озимої 93-95 % життєздатних рослин, а для ячменю озимого 90-91%.

Науковці Черкаської державної сільськогосподарської дослідної станції ННЦ «Інституту землеробства НААН України» зазначили про сприятливий вплив достатнього зволоження ґрунту на розвиток озимих культур.

Відповідно до інформації Черкаського обласного центру з гідрометеорології за результатами снігомірної зйомки метеостанціями в області станом на 10 лютого 2021 рік:

– висота снігового покриву – 16-25 см (норма на цей час 9 см), у Чигирині – 8 см;

– запаси води у сніговому покриві – 29-65 мм (норма 25 мм), найбільші – у Каневі, найменші – у Чигирині;

– глибина промерзання ґрунту – 4-11 см (норма 37 см), найбільша – у Смілі і найменша – в Умані.

Фітосанітарний стан посівів озимих зернових культур оцінено фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області переважно як добрий, оскільки ураженість хворобами є незначною, як і поширеність мишоподібних гризунів.

Водночас за будь-яких погодних умов, аграріям слід продовжувати зимовий моніторинг стану посівів озимих культур, оперативно і чітко оцінювати їх стан до кінця перезимівлі, що надасть можливість вчасно провести необхідні заходи з догляду за ними.

За інформацією Департамент агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора