Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Зараз це вже потужний кластер», – Олександр Скічко про передові медичні заклади Черкащини

Дата: 17.02.2021 15:30
Кількість переглядів: 182

Фото без опису

Обласний онкологічний диспансер та кардіологічний центр серед топових в Україні. Якісні зміни упроваджують і в обласній лікарні. Як підтримуватимуть та розвиватимуть медичний кластер на Черкащині розповів очільник області Олександр Скічко під час пресконференції.

Обласний онкодиспансер торік у липні став учасником пілотного урядового проекту з трансплантації органів. Відтоді тут вже встигли провести три родинні пересадки нирки від батьків до дітей. Проводять і трансплантації кісткового мозку. Минулоріч таких провели більше 30-ти. Наразі заклад потребує сучасного лінійного прискорювача та ремонту приміщення під нього.

– У деяких галузях медицини наші заклади – унікальні, – зауважує Олександр Скічко. – Те, що декілька років тому видавалося фантастикою, нині стає реальністю. Тож маємо підтримувати та допомагати розвиватися.  На Черкащині є небачений потенціал та найголовніше – спеціалісти. Саме їх не вистачає іншим регіонам, і саме вони є перевагою нашої області. Зараз онкодиспансер потребує дороговартісного обладнання. Його орієнтовна вартість – до 60 млн грн без урахування ремонтних робіт з реконструкції бункеру. Будемо шукати джерела фінансування для цього, але маю за мету упродовж року питання вирішити.

Можливості для трансплантації має й обласний кардіологічний центр. Йдеться про пересадку серця. Однак для цього в закладі наразі не вистачає спеціалізованого обладнання.

– Говоритиму про спрямування фінансування для дообладнання центру на сесії обласної ради, оскільки це – питання розвитку закладу, збереження життів пацієнтів, – наголосив Олександр Скічко. – Загалом його вартість – до 8 млн грн. Також хочемо покращити умови перебування в кардіоцентрі. Ремонт у кардіохірургічній операційній не відбувався протягом 12-ти років. Є проект реконструкції адмінбудівлі, яка дозволить створити операційну, привести до норм площі на одного хворого. Плануємо подавати цей проект на ДФРР.

Фото без опису

Фото без опису

Ці два заклади вже мають значну базу для розвитку трансплантації та донорства. Втім, аби ефективно спрацювати у цьому напрямі, необхідно вирішити низку юридичних процедур. За словами Олександра Скічка, це питання вже обговорили на рівні області. Водночас важливою є підтримка на державному рівні, зокрема Міністерства внутрішніх справ.

Фото без опису

– Обласна лікарня також є пріоритетом для нас, хоча, на мою думку, за останні роки вона дещо залишилася позаду порівняно з онкодиспансером чи кардіоцентром, – зазначив голова ОДА. – Це маємо надолужити. Головне, що є ініціатива від самого закладу. Зараз у роботі декілька проектів. Із основних – у сфері енергоефективності вартістю 64 млн грн. Це великі кошти, тож розглядатимемо варіанти їх залучення. Водночас реалізація проекту дозволить покращити умови перебування пацієнтів та вивільнити кошти лікарні для інших потреб.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора