Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Майбутнє за науковцями», – Олександр Скічко про започаткування обласної премії для дослідників

Дата: 18.02.2021 15:18
Кількість переглядів: 188

Фото без опису

Молодих та прогресивних науковців підтримуватимуть на Черкащині. Десять кращих отримуватимуть премії обласної державної адміністрації. Ініціював таку мотиваційну підтримку для дослідників очільник Черкащини Олександр Скічко.

Відповідні доручення вже в роботі в обласному управлінні освіти та науки, зазначив голова ОДА на раді ректорів закладів вищої освіти у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. Він зазначив, що нині освіта потребує підтримки та сучасних підходів, які можуть запропонувати саме молоді фахівці:

– Запровадження преміювання прогресивних молодих науковців Черкащини – це тільки перший крок, який робимо у напрямку розвитку освіти й науки в області, – наголосив Олександр Скічко. – Певен, що вже цього року зможемо реалізувати задумане. На жаль, освіта України не доотримувала належної уваги від держави. Хоча за останні десять років маємо фантастичні показники за рівне виданих дипломів, та якість освіти, технічне забезпечення та осучаснення підходів у закладах потребують корінних змін. Торік повноцінно запрацювала нова українська школа. Цього року очікуємо повноцінної реформи вищої освіти. І якщо у вас є ідеї, напрацювання, критика до того, що відбувається у профільних комітетах Верховної Ради України, я готовий влаштовувати зустрічі, проводити перемовини, адже ми всі зараз налаштовані на конструктив, плідну комунікацію, конкретний результат.

Водночас, посадовець наголосив, що важливою є ініціатива до розвитку саме в освітніх закладах. Обласна ж влада готова стати модератором між наукою та бізнесом.

Фото без опису

– Часто наші освітні заклади тримається на ентузіазмі викладачів та керівників закладів, які надихають колектив, вдихають нове життя в освіту, – відзначив пан Олександр. – Прогресивні та сповнені ентузіазму, вони переживають за свої заклади і роблять максимум, аби вони розвивалися. І приємно, що зараз тут є такі. Зі свого боку зобов’язуюся усебічно сприяти у тому, аби освіти отримала максимально можливу підтримку держави. Втім важливим є й пошук партнерів серед бізнесу. Ми готові стати тим «містком», який об’єднає ці дві ланки задля прогресивного розвитку.

Черкащина має ґрунтовний науковий потенціал, переконаний очільник області. Закладали наукові традиції ж ще здавна Семиренки, Кримський, Максимович. Нині ж в області 257 докторів наук, 500 професорів та понад 1200 кандидатів наук.

– У нас є основне – людський потенціал, – підсумував Олександр Скічко. – Наше завдання – консолідуватися заради результату. Давайте разом співпрацювати і робити інновації. Шукати меценатів, підтримки у бізнесу, подавати проекти задля державної підтримки. Зараз змінюється швидкість та якість освіти. Нам треба встигнути за цими новаціями, за нашою молоддю, яка стрімко переймає новітні тренди. Треба крокувати в ногу з часом і готовий вам у цьому допомагати.

На Раді ректорів та директорів закладів вищої та фахової передвищої освіти Черкаської області директор Черкаського національного університету та голова Ради Олександр Черевко та голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко підписали меморандум про співпрацю.

Меморандум спрямований на співпрацю між Радою ректорів та директорів закладів вищої та фахової передвищої освіти Черкаської області та Черкаською ОДА для практичної реалізації і розвитку освітнього, наукового та творчого потенціалу наукових, педагогічних працівників, студентів, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Черкаської області.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора