Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Черкащина отримала з держбюджету 66 млн грн на соціальну підтримку чорнобильців

Дата: 22.04.2021 15:52
Кількість переглядів: 123

Фото без опису

На соціальні виплати за Чорнобильськими програмами з державного бюджету Черкащині виділили 66 млн грн цьогоріч. Це на 8 млн грн більше, ніж у минулому році. Кошти передбачені на санаторно-курортне оздоровлення, лікування та соціальну підтримку громадян цієї категорії, відзначає директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало.

Нині в області зі статусом «постраждалий внаслідок аварії на ЧАЕС» проживає понад 94 тис. осіб. З них мають інвалідність 6,5 тисяч, 7,5 тисяч – ліквідаторів. Дітей, зарахованих до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, – 11,1 тисяча.

– Для санаторно-курортного лікування осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії, та дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, передбачено 13,7 млн грн, – розповів він. – Це – 90% від загальної потреби. Разом з тим, цьогоріч 637 громадян, які належать до категорії 1, отримають грошову компенсацію замість путівки в розмірі 619 грн. На це з державного бюджету виділили 394,3 тис. грн. Для забезпечення чорнобильців пільговими медикаментами, ендопротезами, слуховими апаратами та штучними кришталиками з обласного бюджету спрямували 16,3 млн грн, а це на 1 млн грн більше, ніж у минулому році.

Аби допомогти особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, з місцевих бюджетів передбачили кошти для надання адресної допомоги, для закупівлі санаторно-курортних путівок та грошової допомоги. На це на місцях передбачили близько 6 млн грн.

Також, громадським організаціям «Черкаська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та «Черкаська обласна організація інвалідів «Діти Чорнобиля», для проведення запланованих заходів у 2021 році з обласного бюджету виділили по 50 тис. грн.

26 квітня в обласному центрі відбудеться покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» та молебень за жертвами аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора