Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Черкаська ОДА підписала екомеморандум з «Екоцентр МБО-Т»

Дата: 18.05.2021 17:20
Кількість переглядів: 143

Центр сортування, переробки, утилізації твердих побутових відходів мають намір побудувати на Черкащині. Для цього залучатимуть китайські інвестиції. Відповідний меморандум про партнерство та співробітництво підписали сьогодні в ОДА Олександр Скічко та черкаська компанія ТОВ «Екоцентр МБО-Т», що є партнером китайської компанії «China Gezhouba Group Co.», Ltd .

Очільник Черкащини Олександр Скічко відзначив, що екологічна складова нині для області – надважлива. Тут донині немає жодного сміттєпереробного заводу. Хоча, відповідно до Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 років та обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2027 роки, передбачено створення економічних можливостей для розвитку потужностей з перероблення відходів та залучення інвестицій у сферу поводження з відходами. 

Фото без описуФото без опису

– Щороку в Черкаській області утворюється близько 1,3 млн тонн відходів I-IV класів небезпеки, – відзначив голова ОДА. – І одним з проблемних питань наразі є впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Загальносвітовий тренд із роздільного збирання побутових відходів, до прикладу, впроваджено тільки у 8 % міст нашої області. Тому інвестпроекти в цій сферу для нас завжди будуть пріоритетними. Жодних штучних бар’єрів, бюрократичних цензів чи утисків – це я гарантую як очільник ОДА. Комунікація потенційних і наявних інвесторів із органами держвлади на Черкащині є і буде максимально прозорою та конструктивною.

Крім того, на виконання Національної стратегії та Національного плану управління відходами до 2030 року, в області розробляється Регіональний план управління відходами, який буде включати заходи у сфері поводження з побутовими відходами.

Фото без описуФото без опису

Проект сміттєпереробного заводу напрацьований за європейською технологією механічної, біологічної та термічної обробки. Планують його розмістити поблизу ПАТ «Азот». Загалом для будівництва центру переробки ТВО потребують 8 гектарів площ, відзначає директор ТОВ «Екоцент МБО-Т» Микола Орищенко.

– Спільно з технологами та екологами ми провели роботу з пошуку найефективніших технологій з переробки сміття, – додав він. – За проектом, завод відсортовуватиме 8 фракцій сміття для подальшої переробки на вторинну сировину. Передбачає розміщення лінії з потужністю 40 т на годину. Технологія не передбачає ніякого піролізу або спалювання, буде механічне сортування, на полі зберігатимемо компост. У подальшому передбачається будівництво цеху, де перероблятимуть резину, гуму, автомобільні покришки. Загалом за цією технологією вже працює більше 60-ти заводі у 12 країнах Європи.Партнером для «Екоцентр МБО-Т» є китайська компанія «China Gezhouba Group Co.», Ltd. Розпочавши свою діяльність у 1970 роках, нині вона має 99 закордонних філіалів, які охоплюють 142 країни світу. Наразі інвестор розглядає Україну як одного зі стратегічних партнерів. Зокрема, Черкащину через її географічне розташування, яке дозволяє співпрацювати у багатьох напрямках.

– Спільно з нашими партнерами – Китайською торговою асоціацією – ми підписали на початку цього року меморандум з «Екоцентр МБО-Т» щодо будівництва Центру з переробки твердих побутових відходів в Черкаській області, – зазначила голова представництва компанії Лі Ин Ин. – Думаю, упровадження цього проекту сприятиме покращенню екологічної ситуації в області. Для нас дуже важлива екологічна складова. Водночас наша компанія займається проектами у галузі енергетики, які можуть бути цікавими надалі для українських партнерів.

Компанія «China Gezhouba Group Co.» Ltd. спеціалізується на проектах в сфері будівництва та цивільної інженерії. Працює за чотирма напрямками: інфраструктурні проекти, розвиток проектів на умовах концесії; будівництво нерухомості та захист навколишнього середовища. 

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора