Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Прем’єр-міністр: Земельна реформа — це перемога землевласників, бізнесу та громад

Дата: 25.05.2021 17:12
Кількість переглядів: 100

Фото без опису

Запуск ринку землі — це нова сторінка для нової, успішної та заможної України. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля» 25 травня.

Глава Уряду підкреслив, що земельна реформа — це перемога землевласників, бізнесу та громад.

За його словами, перш за все, від реформи виграють українські землевласники. Приблизно 7 мільйонів українців мають у власності земельні ділянки. Останні 20 років землевласники не могли законно продати свої землі, а також не отримували справедливу вартість оренди, яка в Україні є в декілька разів нижчою, ніж в країнах Європи.

«Саме тому, коли ми говоримо про відкриття ринку землі, мова йде перш за все про відновлення справедливості. Відкриття ринку землі спричинить зростання ціни на землю щонайменше вдвічі протягом перших 3-5 років», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що запуск ринку землі є також вигідним для українського бізнесу. Він додав, що сьогодні продуктивність сільського господарства в нашій країні є однією із найнижчих в Європі, і відсутність цивілізованого обігу сільськогосподарських земель — одна з головних причин.

«Високомаржинальні культури та довгі інвестиції в сільському господарстві складають незначну частку саме через те, що мораторій блокував таку можливість. Після запуску обігу земель у виробників з’явиться можливість планувати свою діяльність на роки й десятиліття вперед, і не боятись інвестувати», — відзначив очільник Уряду.

При цьому дрібні та середні фермери, як зазначив Денис Шмигаль, отримають першочергове право викупу землі у разі, якщо землевласник вирішить продати свій пай.

Також Прем’єр-міністр підкреслив, що держава забезпечує агровиробникам доступ до дешевих фінансових ресурсів, необхідних для придбання земельних ділянок.

«Частина програм вже працює, а ще частина буде запущена після прийняття Парламентом закону про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві», — сказав Глава Уряду.

Крім того, Денис Шмигаль наголосив, що ринок землі — це також і земельна децентралізація. Він зауважив, що за роки незалежності майже 5 мільйонів гектарів землі були виведені у приватну власність через різні схеми.

«Це ціна відсутності повноцінного ринку землі. Саме тому земельна децентралізація — один із основних компонентів земельної реформи», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду відзначив, що тепер територіальні громади зможуть розпоряджатися своїми землями, і це дозволить залучати в населені пункти стратегічних інвесторів, збільшувати податкові надходження, створювати нові робочі місця тощо.

«Будь-яка оренда буде проходити виключно через прозорі електронні аукціони, що дозволить уникнути корупційних ризиків. Громади отримали повноваження самостійно організовувати аукціони та отримувати максимальні надходження до своїх бюджетів», — зазначив Прем’єр-міністр та додав, що потенціал збільшення надходжень до місцевих бюджетів від ефективного управління земельними ресурсами, переданими громадам, становить до 12 мільярдів гривень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора