Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Реформа IT-освіти в дії: Михайло Федоров розповів про цифровізацію в Україні

Дата: 26.05.2021 09:28
Кількість переглядів: 142

Фото без опису

Цифровізація допомагає боротися з корупцією. Чим більше послуг будуть перенесені в онлайн, тим прозорішою ставатиме система. У майбутньому втілення усіх проектів цифрової трансформації додасть 10-12% до ВВП країни. Про це розповів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Про режим “без паперів”

Із вересня 2021 року впроваджуємо режим “без паперів”, який стане фундаментом для розробки інструментів для обміну даними. Верховна Рада України вже зареєструвала відповідний законопроект. Держоргани більше не зможуть вимагати паперові довідки та документи, якщо ця інформація вже є в реєстрах.

На сьогодні всі реєстри вже є в електронному вигляді, але вони неякісні, інформація в них неповна, дублюється або взагалі відсутня. До кінця 2023 року плануємо наповнити їх інформацією.

“Ефективна країна не може розвиватися в кількох системах координат одночасно — паперовій і цифровій. При побудові цифрової держави необхідно, щоб електронний обмін даними став першочерговим”, — розповів Михайло Федоров.

Фото без опису

Про довіру українців до цифрової держави

Згідно з даними групи “Рейтинг”, програму Президента України “Держава у смартфоні”, яку впроваджує Мінцифри разом з іншими міністерствами та міжнародними організаціями, українці оцінили найвище — їй довіряють 64% опитуваних. Тому наш ключовий пріоритет на наступні роки — підвищення довіри до цифровізації.

“Для цього ми хочемо перевести всі 100% послуг онлайн, щоб люди ними користувалися й не запитували: “А це точно безпечно?”. Коли ви бачите в себе у смартфоні паспорт, права, податкову декларацію, то це відображення інформації в конкретному реєстрі. Мобільний застосунок Дія не зберігає персональні дані взагалі”, — зауважив Михайло Федоров.

Фото без опису

Про реформу ІТ-освіти

За останній рік зріс попит на українських ІТ-спеціалістів. Тому Мінцифри спільно з МОН почало реформу освіти в ІТ. З вересня цього року планується запровадити в школах оновлений предмет “Інформатика”, а через рік його запустять для всіх класів та шкіл.

“Дітям із 1 класу показуватимуть, як шукати та аналізувати інформацію за допомогою інтернету. Крім того, дітей навчатимуть програмування та основ цифрової грамотності за допомогою гейміфікації та різних ІТ-інструментів. А вчителі більше виконуватимуть роль тьюторів і допомагатимуть їм. Ми вже активно співпрацюємо із ІТ-компаніями та МОН, які допомагають нам це втілити”, — розповів Михайло Федоров.

Крім того, Мінцифри працює над реформою вищої освіти. Планується скоротити отримання бакалавра до трьох років, дозволити студентам і навчатися, і працювати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора