Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В Україні створюють основну державну топографічну карту, – Надія Лазоренко-Гевель

Дата: 26.05.2021 15:00
Кількість переглядів: 169

Про створення основної державної топографічної карти України розповіла кандидат технічних наук, доцент Київського Національного університету будівництва та архітектури Надія Лазоренко-Гевель у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Земля».

«Саме зараз створюється основна державна топографічна карта України масштабу 1:50 000. Дуже багато було розмов – навіщо ми створюємо карту такого масштабу, якщо всім потрібно 1:10 000. Насправді, нині йде перехід від картографічної парадигми, геоінформаційні дані стають інтелектуальними. Створюється не просто картинка, створюються дані із просторовими схемами, створюються за певними правилами, з внутрішньою структурою, з правилами цифрового опису, з топологічними відношеннями між об’єктами. Наприклад, якщо говоримо про земельний кадастр, земельні ділянки, то земельні ділянки не мають накладатися одна на одну, в них має бути одна межа», – розповіла кандидат технічних наук.

Також, за її словами, основна державна топографічна карта – це карта, яка потрібна для безпеки й оборони України.

«Для військових це основна карта, якою вони користуються для планування своїх воєнних стратегій. Також цю карту можна не тільки використати для потреби земельного кадастру, в нас діє 13 земельних кадастрів і ця карта може там використовуватися як основа для відображення на ній тематичних даних», – зазначила Лазоренко-Гевель.

Також вона розповіла, що геопортал національної інфраструктури геопросторових даних, який призентували на форумі, сприятиме детінізації економіки України.

«Земельна реформа стала тим каталізатором, завдяки якому сьогодні був презентований геопортал Національної інфраструктури геопросторових даних, який нам допоможе детінізувати нашу економіку. Як ви знаєте, більше 40% економіки України знаходиться в тіні. Звичайно, і кожен громадянин України, і держслужбовець, і всі зацікавлені особи в якісній, прозорій інформації – інвестори – всі отримають доступ до якісних даних і зможуть виконати певний аналіз, моделювання, прийняти якісні управлінські рішення», – зазначила Лазоренко-Гевель.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора