Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Уряд затвердив План заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності в Україні

Дата: 15.07.2021 08:40
Кількість переглядів: 135

Фото без опису

Уряд затвердив План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року з доопрацюванням у п’ятиденний строк. 

«Затвердження Нацстратегії безбар’єрності стало важливим кроком для впровадження цивілізованих підходів до потреб кожної людини. І я рада, що сьогодні Уряд затвердив відповідний План заходів для реалізації пріоритетів цього документу у найближчі два роки. Філософія безбар’єрності має впроваджуватися як на рівні держави, так і на рівні кожної громади. Й поняття безбар’єрності має бути зрозумілим для кожного. Пояснювати його треба не складними чи чиновницькими термінами, а близькими для кожного прикладами. Саме для цього буде розроблений «Довідник з безбар’єрності» — збірник, у якому доступною мовою ми розкажемо про толерантне спілкування», — наголосила перша леді Олена Зеленська.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зауважив, що безбар’єрність має стати стандартом для українського суспільства. 

«Вірю, що спільними зусиллями нам вдасться подолати всі бар’єри, які існують в нашій державі сьогодні. Дякую першій леді Олені Зеленській за цю ініціативу та постійну увагу до теми, а Уряду — за підтримку», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

План заходів включає низку завдань для профільних міністерств за шістьма напрямами безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, економічна, освітня. Зокрема, йдеться про забезпечення контролю за станом: доступності об’єктів фізичного оточення та транспорту, доступності інформації та цифрових послуг для всіх груп населення та інклюзивного освітнього середовища.

Відтак, люди з інвалідністю, батьки з малими дітьми, люди поважного віку та з тимчасовими порушеннями здоров’я отримають можливості у доступі до роботи, послуг, спорту, дозвілля. 

Фінансове забезпечення реалізації Стратегії буде здійснюватись коштом державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством.

Зазначимо, відтепер профільні міністерства та інші органи центральної виконавчої влади, які відповідальні за виконання Плану заходів, а також обласні та Київська міська державні адміністрації зобов’язані щороку до 1 березня подавати інформацію до Мінрегіону та до 1 квітня до Кабінету Міністрів України про стан виконання Плану заходів. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що проект Плану заходів для реалізації Нацстратегії безбар’єрності створювали 15 міністерств у співпраці з громадськістю.

Довідково

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Розроблення проекту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів України надає експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора