Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Українська мова домінує на телебаченні

Дата: 26.07.2021 10:24
Кількість переглядів: 186

Фото без опису

23 липня минає тиждень, як набули чинності чергові норми Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Зокрема, абзацом першим – третім частини шостої статті 23 Закону визначено, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова.

За результатами моніторингу ефіру загальнонаціональних телеканалів переважна більшість телерадіоорганізацій чітко виконує зазначену норму Закону. Фільми та серіали, які раніше в ефірі окремих телеканалів транслювалися російською мовою, з 16 липня 2021 року демонструються дубльованою державною мовою.

Водночас в діяльності телеканалів “Інтер” та “Україна” продовжують фіксуватися трансляції фільмів та серіалів недержавною мовою, що є порушенням вимог Закону.

Конституційний Суд України у рішенні від 14.07.2021 у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» дійшов висновку, що «загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, існуванню української нації та її держави».

Тому свідоме та систематичне невиконання та порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» може розцінюватися як зазіхання на визначений Конституцією України та цим Законом юридичний статус української мови як державної, бо «будь-які зазіхання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі, оскільки порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці та самому існуванню державності України».

“Закликаю телерадіоорганізації і надалі неухильно виконувати норми частини 6 статті 23 Закону та забезпечити демонстрування у своїх ефірах фільмів та серіалів державною мовою. Боротьба за інформаційний простір – одна з головних битв за українську мову”, – наголосив Тарас Кремінь.

За інформацією Уповноваженого із захисту державної мови


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора