Звенигородщину із робочим візитом відвідали представники вищої державної законодавчої влади країни
25 липня із робочим візитом до Звенигородського району завітали голова політичної партії «Слуга Народу», перший заступник голови депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу», голова підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко та народний депутат України Андрій Стріхарський.
У ході робочого візиту гості, керівники та представники громад району, зокрема голова Звенигородської районної державної адміністрації Юрій Піковський та голова Звенигородської районної ради Сергій Струк відвідали низку об’єктів на території Звенигородщини. Зокрема, оглянули амбулаторію загальної практики сімейної медицини у Єрківськоій ОТГ, приміщення якої капітально відремонтоване у межах програми Президента «Велике Будівництво».
Ознайомилися із роботою та потужністю підприємства ТОВ «Катеринопільський елеватор» у смт Єрки. Вказане підприємство до складу МХП приєдналося у 2004 році. У 2015 році був введений в експлуатацію перший в МХП олійноекстракційний завод, який забезпечує всі потреби холдингу в соєвому шроті, необхідному для виробництва комбікормів.
До складу ТОВ «Катеринопільський елеватор» входять такі об’єкти:
- Комбікормовий завод (дві виробничі лінії потужністю 1100 т/доба)
- Олієпресовий завод (лінія переробки соняшника потужністю 500 т/доба).
- Олійноекстракційний завод (лінія переробки сої потужністю 900 т/доба).
- Резервуари для зберігання олії об’ємом 6 000 м³.
- Елеватори для складські приміщення для зберігання зерна та олійних культур об’ємом 333 360 м³:
- Потужності для сушки та очистки зерна (5 520 т/доба та 6 760 т/доба).
- Автомобільний парк (79 одиниць)
- Виробничо-технологічна лабораторія для контролю вхідної сировини та готової продукції.
Також гості району оглянули равликову ферму, яка працює уже кілька років на території Єрківської ОТГ. Приватне підприємство «Регіон плюс», яким керує Михайло Морозюк, розташоване на Черкащині в селищі Єрки, розводять поголів’я великого середземноморського равлика. Його м’ясо вважається справжнім делікатесом. Споживачами продукції є українські ресторани та країни ЄС.
Поза тим, вшанували пам’ять героя України, патріота В’ячеслава Чорновола, поклавши квіти до пам’ятного знаку в смт Єрки.
Опісля – у ході робочого візиту відвідали оновлене приміщення приймального відділення КНП «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». Реконструкція якого здійснювалася у межах програми Президента «Велике Будівництво».
Під час спілкування із головним лікарем Варданом Айрапетян, гості та місцеві депутати обговорили проблемні питання, зокрема у медичній сфері району. Ідеться про придбання ангіографу для медзакладу. Це апарат для рентгенівського обстеження кровоносних судин. А також питання укомплектування місцевої лікарні новим автомобілем швидкої допомоги.
Поза тим, окреслили й питання інших сфер, що стосуються району та окремих громад. Зокрема, виділення коштів на новий водогін Звенигородської громади та нові очисні споруди (це дасть можливість зменшити ціну на водопостачання та водовідведення для жителів громади) тощо.
На завершення робочого візиту Олександр Корнієнко відвідав завод з переробки зернових культур у селі Криві Коліна ТОВ «Мовер Міл». Потужності підприємства сягають 350 тонн борошна на добу. Млин у шість поверхів виробляє манку та висівки, а також борошно трьох сортів, що реалізують під торговою маркою «Перший млин».
Насамкінець робочої поїздки до Звенигородського району Олександр Сергійович підсумував враження від візиту:
- Однією зі зразкових на Черкащині вважають Єрківську об’єднану територіальну громаду, яка об’єдналася у 2015 році. Це хороший приклад того, як працює децентралізація. Загалом, ми хочемо створити в Україні «щасливе село». Щоб щасливі села були у кожній громаді, у кожному районі. І нині сільське населення у селах найбільше потребують допомоги, бо 30 років мало що робилося хорошого для села. Зараз в українського села, враховуючи земельну реформу та реформу децентралізації, є передумови, щоб починати ставати щасливим. Треба давати людям нову надію, створювати умови для соціально-відповідального бізнесу та умови для роботи якісного ринку землі тощо, - наголосив Олександр Корнієнко.