На Звенигородщині говорили про роботу громад району в умовах нового земельного законодавства

Дата: 13.10.2021 10:30
Кількість переглядів: 244

12 жовтня на Звенигородщині відбулося засідання круглого столу за участю представників територіальних підрозділів центральних і місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на тему: «Впровадження сучасних інструментів управління землями в умовах нового земельного законодавства».

Захід відбувся у Звенигородській районній державній адміністрації під головуванням очільника району Юрія Піковського. Участь у заході взяли місцеві та обласні профільні фахівці, а також представники місцевих органів виконавчої влади  Звенигородського району.  Голова Звенигородської районної державної адіміністрації Юрій Піковський зазначив, що організована зустріч у форматі «круглого столу» є  продовженням  поглиблення  роботи у  взаємодії органів виконавчої влади та  місцевого самоврядування.

Головна мета засідання: вивчення   наявних правових проблем землевласників і землекористувачів в світлі змін до земельного законодавства та можливі шляхи їх подолання.

На початку засідання перший заступник голови Звенигородської райдержадміністрації Дмитро Задеряка наголосив на основних засадах розвитку територій  в контексті  земельної реформи.

- Ми проаналізували фінансові показники розвитку міських, селищних і сільських рад нашого району за 8 місяців і хочу наголосити, що в більшості  громад  наявні  резерви для збільшення власних доходів.  Тому питання, запропоновані для розгляду на сьогоднішньому «круглому столі», є надзвичайно актуальними та  важливими, - наголосив Дмитро Задеряка та  запросив усіх присутніх до конструктивної роботи.

 

Начальник управління землеустрою, використання та охорони земель Головного управління  Держгеокадастру в Черкаській області Олена Щербина проінформувала присутнім  про ризики та переваги відкриття ринку землі. А також – про повноваження та відповідальність територіальних громад  в галузі земельних відносин  після змін законодавства.

Про кращий досвід Мокрокалигірської сільської  ради  в питаннях наповнення бюджету громади за рахунок ефективного використання земель сільськогосподарського призначення поділилася інформацією із присутніми голова сільської територіальної громади Вікторія Пипа.

Інформацію про розширення бази оподаткування земель сільськогосподарського призначення – як додаткове джерело збільшення власних доходів місцевих бюджетів надав заступник начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Анатолій Мовчан. Поза тим, говорили про виконання місцевих бюджетів із начальником відділу доходів Департаменту фінансів Черкаської обласної державної адміністрації Оленою Костюченко.

Насамкінець, перший заступник голови Звенигородської районної державної адміністрації Дмитро Задеряка підсумував зустріч у форматі «круглого столу» та подякував усім учасникам за конструктивний діалог та участь.

- Сьогоднішня зустріч пройшла активно, в конструктивному режимі. Ви отримали відповіді на основні питання щодо контролю за  обігом  та охороною земель, збільшення бази оподаткування  операцій, пов’язаних з використанням землі сільськогосподарського призначення. Також, вам надано аналіз виконання бюджетів громад, вказано на додаткові можливості їх наповнення.

Поза тим, учасники заходу запланували орієнтовну дати прийдешньої зустріч (кінець листопада – початок грудня). На ній планують розглянути  питання щодо посилення контролю за дотриманням вимог законодавства з охорони навколишнього природного середовища, залучення інвестицій у розбудову сміттєпереробної галузі, запровадження системи роздільного збирання відходів, реконструкції полігонів побутових відходів.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень