Методична допомога щодо організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності, вирішення питань опіки та піклування

Дата: 02.02.2022 11:41
Кількість переглядів: 167

  

    Службою у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації 26.01.2021 надано методичну допомогу виконкому Стеблівської селищної ради з виконання делегованих повноважень щодо організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності, вирішення питань опіки та піклування. Функції щодо опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, забезпечення ведення справ та координацію зусиль органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності відповідно до чинного законодавства покладено на службу у справах дітей виконкому Стеблівської селищної ради. 

      В ході вивчення питання встановлено, що станом на 26.01.2022 на території Стеблівської територіальної громади проживає 846 дітей. Із загальної кількості дітей, в багатодітних сім’ях проживає 244 дитини, дітей з інвалідністю - 21. Сімей, які потрапили у складні життєві обставини, на обліку немає. На первинному обліку служби у справах дітей Стеблівської селищної ради (далі – служба) перебуває 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них, в дитячому будинку сімейного типу - 1, в прийомній сім’ї -2, під   опікою,   піклуванням - 2,   в    Комунальному   закладі    „Кропивнянський дитячий  будинок  для  дітей   шкільного  віку   Черкаської обласної ради“ - 2,  в  Смілянському дитячому будинку-інтернаті - 1. На обліку перебуває 3 дітей, які підлягають усиновленню.

      Службою один раз на рік проводяться обстеження умов проживання   дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території Стеблівської територіальної громади. З батьками, прийомними батьками, піклувальниками, опікунами систематично проводяться інформаційно-профілактичні бесіди на теми: „Ні, насильству в сім’ї“, „Дитинство без насильства“, „Протидія торгівлі людьми“, „Відповідальність батьків за неналежне виконання їхніх обов’язків“, надаються консультації громадянам з питань, які належать до компетенції служби.                                        

        Налагоджено тісний взаємозв’язок з п’ятьма навчальними закладами громади, з ФАПами, сімейними лікарями, амбулаторією загальної практики сімейної медицини смт Стеблів, ювенальною превенцією Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

      За ініціативи служби спільно з представниками ювенальної превенції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з батьками та учасниками освітнього процесу, лекції на теми: „Життя без насильства“, „Вміння захистити себе від насильства – перший крок до захисту інших“, „Насилля. Як себе захистити?“. Здобувачі освіти мали змогу розширити власні знання про всі форми насильства, удосконалити здатність протидіяти насильству, ознайомитися з правилами безпечної поведінки. Розповсюджено інформаційні матеріали щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

      Впродовж 2021 року служба брала участь у кожному засіданні виконавчого комітету, на якому розглядалися питання захисту прав дітей. За результатами розгляду питань прийнято відповідні рішення. Крім того, впродовж поточного періоду 2021 року проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини, яка діє при виконкомі Стеблівської селищної ради.

       Разом з тим, виконкомом Стеблівської селищної ради не виконано вимоги чинного законодавства та не забезпечено приміщення обладнанням для організації роботи в ЄІАС „Діти“.

     Враховуючи факт зростання кількості сімей, які потрапляють у складні життєві обставини та пов’язаних з цим проблем домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, виконавчому комітету Стеблівської селищної ради спільно з зацікавленими установами та організаціями необхідно зосередити свої зусилля на профілактику сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги. Активізувати роботу з розвитку на території громади інституту прийомного виховання, а саме, створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей. Проаналізувати питання перебування статусних дітей у державних закладах та вжити заходів до влаштування їх в сімейні форми виховання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора