Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Міндовкілля інформує, які нові цифрові послуги з’являться на ЕкоСистемі у 2023 році

Дата: 02.02.2023 09:01
Кількість переглядів: 165

Стало відомо, які нові цифрові послуги з'являться у ...

Про те, які нові цифрові послуги з’являться на ЕкоСистемі у 2023 році розповіли заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів, який опікується питаннями цифровізації, Сергій Власенко та директор Департаменту цифрової трансформації та електронних публічних послуг Міндовкілля Євгенія Попович на онлайн презентації «Енциклопедії Екорішень» у чат-боті від ЕкоРубрики. На «Енциклопедії Екорішень» зібрано понад 200 інструкцій з втілення екологічних рішень: від сортування та висадки дерев до відновлення озер та рекультивації сміттєзвалищ.

За словами Сергія Власенка, Міндовкілля завжди підтримує ефективні цифрові рішення, які полегшують та покращують життя українців. Адже для нас важливо, аби взаємодія держави з бізнесом та громадськістю була простою, легкою та зрозумілою. Саме тому цифровізація була та залишається одним з найважливіших пріоритетів роботи міністерства. Масштабна діджиталізація сфери захисту довкілля за ініціативи Міністра Руслана Стрільця, стартувала ще у 2021 році. Сьогодні Єдина екологічна платформа “ЕкоСистема” активно розвивається та поповнюється новими продуктами.

Серед основних цифрових здобутків Міндовкілля у 2022 році:

  • 5 послуг у форматі «peopless»
  • Запуск вебресурсу ЕкоЗагроза
  • Запуск онлайн-магазину ДроваЄ
  • Запуск е-кабінету надрокористувача

Лише за січень 2023 року через ЕкоСистему бізнес отримав близько 900 адмінпослуг. Загалом маємо:

  • 717 поданих декларацій про відходи;
  • 108 отриманих довідок щодо величин фонових концентрацій
  • 35 отриманих висновків про транскордонне перевезення відходів Зеленого переліку.

За час роботи застосунку Міндовкілля «ЕкоЗагроза» його відвідали майже 280 000 користувачів, а додаток завантажили 7638 разів.

Нагадаємо, що за допомогою цього застосунку кожен житель України у режимі реального часу може отримувати достовірну інформацію про стан повітря, води, радіаційний фон тощо та повідомляти про екологічні злочини рф. Крім того, наразі у додатку проходить тестування нова послуга – сповіщення про початок повітряної тривоги у своєму регіоні.

Тож попри війну команда Міндовкілля продовжує реалізовувати амбітні плани з подальшої цифровізації захисту довкілля. Адже цифровізація – це перш за все прозорість, доступність та ефективність.

За словами Євгенії Попович, у 2023 році на ЕкоСистемі плануємо запустити ще 12 онлайн послуг. Серед них – електронний кабінет підприємця, дозвіл на спеціальне водокористування, на викиди в атмосферне повітря, ліцензія на поводження з відходами вже за новими правилами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора