Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До усиновлення – крок за кроком

Дата: 13.09.2023 10:09
Кількість переглядів: 100

Які кроки потрібно зробити для того, щоб усиновити дитину? - Судилківська  сільська рада

До усиновлення – крок за кроком

 

Враховуючи суспільну значущість усиновлення, з метою  забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї, в Україні  17 вересня відзначається День національного усиновлення.

Усиновлення є найбільш прийнятною і сприятливою формою виховання, за якої дитина в правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів батьків, рідну сім'ю. Мама і тато — два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її. Не потрібно бути мільйонером, щоб усиновити дитину, але зробивши це, ви можете спасти людське життя.

З чого ж розпочати усиновлення? Подружжя або особа, яка має намір усиновити дитину, звертається з письмовою заявою про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі до Служби у справах дітей за місцем проживання, де їм роз'яснюють умови усиновлення, права та обов'язки, що виникають у зв'язку з усиновленням. Під час приймання документів заявникам роз'яснюються порядок та умови усиновлення, права і обов'язки кандидатів в усиновлювачі, правові наслідки усиновлення. Служба у справах дітей за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі надає їм інформацію про дітей, які перебувають на місцевому обліку та можуть бути усиновлені (фотокартка дитини, відомості про її ім'я, вік, форму влаштування (без зазначення назви та адреси закладу, в якому перебуває дитина), наявність або відсутність братів, сестер, їх вік та форма влаштування, особливі потреби дитини). 

         Після ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидатам в усиновлювачі, які виявили намір особисто познайомитися з дитиною, видають направлення до Служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини для організації знайомства з нею. У разі, якщо дитина перебуває на обліку в іншій Службі у справах дітей, кандидатів в усиновлювачі перенаправляють до тієї Служби для отримання направлення до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з дитиною. Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються в Службу у справах дітей за місцем перебування дитини із заявою про бажання усиновити її. Заява має бути складена українською мовою. У ній зазначають прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання кандидата(-ів) в усиновлювачі, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік, місце перебування (проживання) дитини. Служба у справах дітей готує проект висновку про доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини. Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення до суду за місцем проживання (перебування) дитини. Подавати таку заяву потрібно особисто. Відбувається судове засідання про усиновлення. Усиновлення дітей здійснюється на підставі рішення суду. Суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення. За дотримання всіх умов, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд ухвалює рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини. Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішення суду про усиновлення. Отримавши рішення суду усиновлювач(-і) зобов'язаний(-і) особисто забрати дитину з місця її перебування.

         Якщо ви маєте бажання в серці – подарувати Нову СІМ’Ю, дитині або підлітку що втратили своїх рідних – це тільки перший і дуже важливий крок. Розпочніть свій шлях вже сьогодні!  Звернувшись до служби у справах дітей Ви зможете отримати більш детальну інформацію та відповіді на запитання щодо процесу усиновлення!

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора