Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Навчання в рамках продовження проєкту «Сприяння інституційної спроможності Рад з питань ВПО громад Черкащини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Дата: 13.02.2025 14:31
Кількість переглядів: 168

Фото без опису10 лютого 2025 року в місті Звенигородка команда проєкту провела тренінг на тему «Інструменти громадської участі, адвокація та втілення змін» для представників Рад з питань ВПО Звенигородського району.

Адвокація для Рад з питань ВПО є ефективним інструментом для просування ініціатив, відстоювання прав та впровадження позитивних змін у громадах, та ключовим механізмом у налагодженні діалогу з владою, захисті інтересів ВПО та покращенні умов їхнього життя.

Розглянули Закон України від 09.05.2024 № 3703-IX «Про внесення змін до деяких законів щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування», який набрав чинності з 08.01.2025 року. Згідно цього закону до 1 січня 2027 року необхідно привести у відповідність чинні Статути територіальних громад або затвердити нові. Також серед важливих новацій цього закону є: інтегрування внутрішньо переміщених осіб в життя громад, в яких вони проживають, що сприяє врахуванню потреб у рішеннях місцевої влади; визначення форм участі територіальних громад у вирішенні питань місцевого значення; залучення молоді (з 14-ти років) до вирішення питань місцевого значення; уточнення процедури звітування голови та депутатів рад та багато іншого.

Зауважили про можливість Рад з питань ВПО впливати на зміни:

  • ініціювати розробку програм підтримки ВПО (або внесення змін до існуючих програм) та слідкувати за їх реалізацією;
  • брати участь у громадських слуханнях, зустрічах із владою та експертних дискусіях;
  • входити до робочої групи при створенні статуту місцевої громади;
  • залучати громадськість, медіа та партнерів для посилення впливу ініціатив;
  • впроваджувати проєкти, спрямовані на соціальну адаптацію, працевлаштування та покращення житлових умов для ВПО.

Друга частина  заходу була практичною: під час ігрової вправи учасники змогли на власному досвіді побачити скільки часу треба, та які шляхи потрібні для впровадження тих чи інших змін.

Партнерами проєкту є Рада з питань ВПО при Черкаській обласній державній адміністрації, ГО Асоціація «Відродження та розвиток», Cherkasy Regional Development Agency.

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора