Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Робоча зустріч по питанню будівництва електропередач

Дата: 12.01.2017 20:49
Кількість переглядів: 911

 Фото без опису      11 січня за участю керівників Звенигородського району Василя Довбуша  та Володимира Кучера, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, голів місцевих громад, представників Звенигородського управління по експлуатації газового господарства та  ДП«Звенигородське лісове господарство»  відбулася робоча зустріч з представниками робочої групи, які займаються проектом будівництва підстанції на 330 кВ «Тальнівська» та транзитної повітряної лінії на 330 кВ «Побузьке-Тальне». Зустріч відбулася з метою визначення й погодження земельних ділянок у Звенигородському  районі під опори ліній електропередач для будівництва та введення в експлуатацію нових ліній, які сприятимуть привабливості Черкаської області, в тому числі Звенигородського району, для інвесторів.

       Черкащина належить до числа тих областей, які вважають енергодефіцитними.Тож збільшення енергетичної потужності регіону — стратегічне завдання. Як роз’яснюють фахівці, вже й нині подальше приєднання енергоємних споживачів до електричних мереж регіону або збільшення їхньої потужності практично неможливе без впровадження засобів автоматичного обмеження навантаження в аварійних ситуаціях. Особливо це стосується населених пунктів Уманської зони. Така ситуація значно звужує інвестиційні перспективи, адже нові виробництва потребують і нових енергетичних потужностей. До Уманського регіону, куди входять Тальнівський, Уманський, Звенигородський, Христинівський, Монастирищенський, Маньківський та Жашківський райони, електроенергію нині традиційно постачають двома лініями (по 150 кіловольт) від Побузької підстанції Кіровоградської області та трьох ліній по 110 кВ з Миронівського напрямку. Але це зовсім не той обсяг електропостачання, який можна вважати перспективним. Ще одна проблема полягає в тому, що область одержує переважно транзитну електроенергію та залежна від Фото без описустабільної роботи постачальників. Тож якщо, наприклад, буде здійснюватися плановий ремонт однієї зі складових цього транзиту й аварійно вимкнеться інша, то Черкаси та сусідні з обласним центром райони можуть залишитися без світла. Для уникнення такої ситуації ДП НЕК «Укренерго» в «Перспективному плані розвитку енергетики України» передбачило будівництво підстанції на 330 кВ «Тальнівська» та транзитної повітряної лінії на 330 кВ «Побузьке-Тальне». Будівництво цих об’єктів фінансуватиметься Європейським банком реконструкції та розвитку і Світовим банком. Сьогодні постало питання організації проектування необхідної транзитної повітряної лінії  «Побузьке — Тальне».Реалізація згаданого проекту дасть змогу області одержувати достатню кількість електроенергії і забезпечить надійність у передачі електроенергії та відкриє можливості для залучення інвесторів у різні галузі економіки, де потрібний значний обсяг електроенергії. 

       За результатами зустрічі учасники  оперативної наради вирішили: погодити напрямок траси повітряної лінії 330 кВ «Побузьке-Тальне», який проходить по території Звенигородського району та доопрацювати ряд  зауважень.

   Фото без опису    

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора