Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема в частині статутів територіальних громад

Дата: 23.01.2025 15:45
Кількість переглядів: 61

Фото без опису

6 січня 2025 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3703-20#Text), який Верховна Рада України ухвалила 09 травня 2024 року. Зміни торкнулись і ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема в частині статутів територіальних громад. Так, з 1 січня 2027 року прийняття статуту стає обов’язковою нормою для всіх територіальних громад. Законом зазначається перелік питань, які повинні бути врегульовані у статуті:

1) загальні положення та символіка територіальної громади;

2) особливості організації роботи органів місцевого самоврядування;

3) форми участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення;

4) засади взаємовідносин органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з органами самоорганізації населення, об’єднаннями громадян, іншими суб'єктами;

5) форми громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб;

6) засади відкритості та прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, порядок їх реалізації;

7) порядок звітування перед територіальною громадою сільського, селищного, міського голову, депутатів ради та старост;

8) засади розвитку територіальної громади;

9) інші питання місцевого значення, що стосуються життєдіяльності територіальної громади та не суперечать законодавству.

Цими ж змінами було скасовано норму обов’язкової реєстрації статуту територіальної громади в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації.

Отже, розроблення статуту – це справа насамперед самої територіальної громади. Запровадження статуту неможливе без розуміння мешканцями цієї громади та її самоврядними органами необхідності такого кроку. Це передбачає значну попередню роз’яснювальну та підготовчу роботу.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора