КОНКУРС ГРАНТІВ «ПІДТРИМКА РЕГІОНАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В ПЕНСІЙНІЙ РЕФОРМІ»
Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
у співпраці з «Європейською правдою»,
в рамках проекту «Просування реформ в регіони»,
який фінансується Європейським Союзом в рамках програми
«Підтримка громадянського суспільства в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження»
ОГОЛОШУЄ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ
«ПІДТРИМКА РЕГІОНАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В ПЕНСІЙНІЙ РЕФОРМІ»
Мета конкурсу – посилення залучення організацій громадянського суспільства до процесів публічного діалогу з органами влади щодо питань реалізації пенсійної реформи.
Максимальний розмір гранту (грн): |
250 000 |
Кінцевий термін подання грантових заявок: |
05.03.2018 р. – до 18.00 |
Орієнтовна дата засідання Грантової комісії |
22.03.2018 |
Пріоритети конкурсу
Проекти, подані на спеціалізований конкурс «Підтримка регіонального діалогу в пенсійній реформі», мають бути спрямовані на активізацію громадського обговорення з зацікавленими сторонами впровадження закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 р. та публічного діалогу з органами влади щодо їх реалізації в одній чи декількох з наступних областей: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька або Херсонська області.
Проекти, подані на конкурс, мають передбачати:
- проведення аналізу неформальної зайнятості населення регіону та кількості трудових мігрантів, виявлення вразливих місцевих громад з великою кількістю осіб передпенсійного віку із недостатнім страховим стажем для нарахування пенсії,
- проведення оцінки стану обізнаності населення із недостатнім стажем виявлених вразливих громад щодо можливої затримки отримання пенсій,
- проведення порівняльної оцінки ефективності місцевих соціальних програм, місцевих пільг та допомог, виявлення кращих практик,
- аналіз реалізації пенсійної реформи на регіональному рівні, виявлення «вузьких» місць та «підводних каменів» реформи,
- діалог з зацікавленими сторонами впровадження пенсійної реформи через проведення презентаційних заходів і публічних обговорень результатів дослідження,
- розробку рекомендацій щодо реалізації пенсійної реформи в одній чи декількох з наступних областей: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька або Херсонська області.
Максимальний розмір гранту – 250 000 гривень.
Максимальна тривалість проектів – 6 місяців, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.10.2018 року.
Останній термін подання проектів – 05.03.2018 р. – до 18.00
Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу
До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:
• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 1 року;
• спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування);
• запланували у бюджетах своїх проектів участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з 2-денних конференцій, які припадають на період виконання проекту (перелік і дати запланованих конференцій див. нижче).
Досвід практичної роботи у сфері запропонованого проекту буде конкурентною перевагою. Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з іншими регіональними громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ЗМІ.
Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.
Переможці конкурсу матимуть можливість отримати додаткові знання щодо розбудови інституційної та професійної спроможності, покращити знання та розуміння питань щодо зближення Україна-ЄС та імплементації УА, відвідати регіональні дводенні конференції для отримувачів грантів та інших регіональних ОГС і ЗМІ. Учасники конкурсу повинні закласти в грантові заявки орієнтовні витрати (в т.ч. проїзд та проживання) на участь одного (двох) представників у кожній з наступних конференцій, які припадають на період виконання проекту:
№ |
Місце проведення конференції |
Дата проведення конференції |
1 |
Центральний регіон (буде визначено пізніше) |
Червень 2018 року |
2 |
Західний регіон (ймовірно Чернівці) |
Жовтень 2018 року |
Зверніть будь-ласка увагу на інструкцію про проведення конкурсу, аплікаційну форму, бюджет проекту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проекту), стандартну грантову угоду, методику оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!
Інструкція про проведення конкурсу
Додаток Б. Бюджет проекту (Рекомендації з підготовки бюджету проекту)
Додаток С. Стандартна грантова угода
Методика оцінки грантових заявок
Проектні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу rfr@ier.kiev.ua одним електронним листом. Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .xls або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проектну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файло-обмінних системах із зазначенням посилання на неї.
Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати розгляду кожної проектної пропозиції буде повідомлено електронною поштою.
Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією, до якої запрошуються фахівці з питань європейської інтеграції. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.
Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.
Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.
Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи будь ласка надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kiev.ua.