Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Звенигородщині відзначили 80-ту річницю з дня народження В’ячеслава Чорновола

Дата: 25.12.2017 10:54
Кількість переглядів: 1568

24 грудня, у 80-ту річницю з дня народження В’ячеслава Чорновола у Вільховці на території садиби-музею відбувся мітинг та покладання квітів до погруддя В’ячеслава Максимовича.

У заходах узяли участь керівники Звенигородського та Шполянського районів, рухівці Шполянщини.

 Голова Звенигородської райдержадміністрації Василь Довбуш висловив вдячність усім, хто цього дня, важливого для кожного українця, прийшов вшанувати пам'ять нашого славного земляка.

- В’ячеслав Чорновіл присвятив все своє життя боротьбі, показав усім нам, яким повинен бути відданий патріот своє країни, - наголосив голова райдержадміністрації Василь Довбуш. -  І сьогодні він надихає нас своєю енергією, вчить берегти і любити свою Вітчизну. Він взірець того, як необхідно відстоювати свою країну.

Також перед присутніми виступили голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко та рухівці Шполянщини.

Вони говорили про життєвий шлях, громадську та політичну діяльність В’ячеслава Чорновола, його роль у відновленні незалежності України та становленні української державності. Про те, що сьогодні не вистачає, таких людей в Україні, і  якби був живий Чорновіл, то історія України була б зовсім іншою.

- Цього року до садиби-музею завітало більше шести тисяч відвідувачів. Люди їдуть як з України так і з ближнього і далекого зарубіжжя,- відзначив директор садиби-музею Василь Стрижиус. - Зокрема, були відвідувачі з Португалії, Польщі, країн Прибалтики. Готуючись до відзначення 80-ї річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола, музей проводив екскурсійну роботу з використанням пересувної фотовиставки не лише в Звенигородському районі. Ми побували, в Тальнівському, Шполянському, Канівському районах, відвідали навчальні заклади і трудові колективи міста Черкаси. Люди тепло зустрічали виступи про життя і діяльність Великого Українця, а деяким колективам під час зустрічей було вручено 10-томне видання праць Чорновола.
- Шануймо Чорновола, - закликав Василь Стрижиус. - Ідеї нашого земляка живуть і будуть жити вічно, вони є дороговказом у щасливу долю України. Учімося у нашого земляка бути справжніми синами і доньками України.

А на завершення виступу Василь Стрижиус прочитав свій вірш про В’ячеслава Чорновола.

Свята земля Шевченкового краю

Героя – сина світові дала,

Життєве кредо – зло долаю,

Вкраїна в серці з ним була.

Мав розум світлий, душу чисту,

Скільки в житті було доріг,

А вибрав шлях важкий, тернистий,

По іншому іти не міг…(Василь Стрижиус)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора