Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Від 22 серпня діятиме відповідальність за користування не розмитненими авто з порушенням строку ввезення в Україну!

Дата: 21.08.2019 16:45
Кількість переглядів: 424

Черкаська митниця ДФС інформує, що з 00:00 год. 22 серпня п.р. набирають чинності зміни до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статей 469, 470, 481 Митного кодексу України. Від цієї дати вступає в силу посилена відповідальність за користування автомобілями, які знаходяться на території України з порушенням терміну митних режимів «тимчасове ввезення» та «транзит».

        Санкції, встановлені Законом України від 08.11.2018 №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» мали діяти з 24 травня, але були відтерміновані на 90 днів.

        Тож власникам автомобілів з іноземною реєстрацією, які не скористалися можливістю з 24 травня до 22 серпня здійснити митне оформлення авто/вивезти його за кордон варто знати про відповідальність:

- за передачу поміщеного в режими «тимчасове ввезення» та «транзит» транспортного засобу іншій особі та використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні – штраф 34 тис. грн (дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

- за перевищення терміну перебування на митній території України таких автомобілів до 30 діб – штраф у розмірі 85 тис. грн (п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

- за втрату транспортного засобу чи його розукомплектування, а також прострочення визначеного законодавством терміну на понад 30 діб – штраф у розмірі 170 тис. грн (десять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або конфіскація автомобіля.

Посилання на Закон №2612-VIII: https://is.gd/NqVfVD

        Відповідальність згідно ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що застосовуватиметься від 22.08.2019 до водіїв, які керують транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені Митним кодексом України (порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту; використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні; передано у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України або не поміщувала в митний режим транзиту) – штраф 8,5 тис. грн (у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Повторно протягом року – штраф 17 тис. грн (в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

        Посилання на ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (переглядати редакцію від 22.08.2019): https://is.gd/KNrDDM

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора