Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Податок на доходи фізичних осіб – встановлено розмір страхових виплат, оновлено перелік документів для отримання податкової знижки, розширено перелік операцій з продажу інвестицій

Дата: 23.07.2020 17:15
Кількість переглядів: 374

        Головне управління ДПС у Черкаській області продовжує інформувати платників щодо набрання чинності з 23.05.2020 змін в частині адміністрування податку на доходи фізичних осіб, внесених Законом України від 16.01.2020№ 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі Закон - №466-IX).

Так, вказаним Законом розширено перелік страхових виплат та страхових відшкодувань, які не оподатковуються ПДФО.

Відповідно до внесених змін до  пп. 165.1.27 та пп. «в» пп. 165.1.27 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс),  до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються: сума страхових (регламентних) виплат, страхових відшкодувань, здійснюваних Моторним (транспортним) страховим бюро України згідно із Законом від 01.07.2004 №1961-IV «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Сума таких виплат не може перевищувати розмір шкоди, фактично завданої вигодонабувачеві (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати.

Оновлено перелік документів, які підтверджують витрати, що включаються до податкової знижки.

Законом України № 466-IXвнесено зміни до п.166.2 та п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 Кодексу  в частині документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. Оновлений пункт 166.2ст. 166 Кодексу  викладено в наступній редакції: «до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Відтепер, замість вищезазначених оригіналів документів надаються їх копії(крім електронних розрахункових документів), які надаватимуться разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються податковому  органу, але повинні зберігатися платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом».

У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначатиме в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.

Доповнено перелік операцій, які відносяться до продажу інвестиційного активу.

Внесеними змінами до пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Кодексу доповнено перелік операцій, які відносяться до продажу інвестиційного активу. Тепер до продажу прирівнюються також операції з повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним (або особою, у якої інвестиційний актив був придбаний прямо чи опосередковано) до статутного капіталу емітента корпоративних прав у разі зменшення статутного капіталу такого емітента.

Також, змінами передбачено, що у разі продажу або придбання платником податку інвестиційних активів до/у нерезидентів – пов'язаних осіб або нерезидентів, зареєстрованих у державах (на територіях), що включені до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до п.п. 39.2.1.2 Кодексу, доходи та витрати за такими операціями визначаються:

- у розмірі не нижче звичайної ціни у разі продажу платником податку інвестиційного активу;

- у розмірі не вище звичайної ціни у разі придбання платником податку інвестиційного активу.

Ці правила визначення доходів і витрат не поширюються на операції з продажу інвестиційного активу, якщо покупцем інвестиційного активу є прямо або опосередковано контрольована іноземна компанія, або у якої продавець інвестиційного активу є контролюючою особою та яка залишається власником зазначеного інвестиційного активу станом на кінець звітного періоду, у якому відбулося відчуження інвестиційного активу.

Уточнено також п.п. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 Кодексу щодо врахування витрат за операціями із цінними паперами і деривативами. Зокрема, витрати не враховуватимуться при визначенні фінансового результату за операціями з цінними паперами або деривативами, якщо протягом звітного періоду платником податку понесені (нараховані) витрати, пов'язані з придбанням цінних паперів та деривативів, емітенти яких на момент укладання відповідного договору включені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності.

Крім того, змінами передбачено, що якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від'ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення.

 

Посилання на Закон України №466-ІХ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/466-20

 

 

За інформацією, наданою  Звенигородським управлінням Головного управління ДПС у Черкаській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора