Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Цьогоріч декларанти Черкащини сплатять до бюджетів 62,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 7,2 млн грн військового збору

Дата: 23.07.2020 17:18
Кількість переглядів: 398

     Головне управління ДПС у Черкаській області підсумувало результати деклараційної кампанії 2020.

За словами начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Черкаській області Миколи Кислинського станом на 1 липня 2020 року отримано від декларантів та опрацьовано 31154 декларації про майновий стан та доходи за 2019 рік. Загальна сума задекларованих черкащанами доходів складає 1,6 млрд грн, з яких вони самостійно сплатять 62,3 млн грн  податку на доходи фізичних осіб та 7,2 млн грн військового збору за 2019 рік. Минулоріч свої статки задекларували 28 260 жителів області майже на 1,3 млрд гривень.

За аналізом податкової звітності платників, які задекларували своєчасно доходи за минулий рік, у більшості отримували:

  • доходи від продажу рухомого та нерухомого майна;
  • доходи від надання майна в лізінг, оренду (субаренду) житловий найм  (піднайм);
  • інвестиційні доходи;
  • доходи від успадкованого чи подарованого майна;
  • іноземні доходи та інші.

Микола Кислинський  зазначив, що цього року доходи понад 1 млн грн задекларував 131 житель області на 512,1 млн гривень. З їх числа найбільша кількість мільйонерів проживають у м. Черкаси – 51, у м. Умань - 10, 8 у м. Сміла, та 7 у  Каневі.

Наймолодшому жителю області, який відобразив у декларації отриманий 2019 року понад мільйонний прибуток від продажу нерухомого майна - 24 роки. Найстаршому декларантові, який торік отримав дохід від надання в оренду власного майна на суму понад 1млн гривень,  у травні виповнилося 83 роки.

За словами Миколи Кислинського  право на податкову знижку за 2019 рік заявили 2576 громадян. За даними зазначеними в поданих деклараціях їм до повернення підлягає 7,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб.  Протягом січня-червня п.р. таким громадянам повернуто  2,9 млн гривень.

Одночасно він нагадав, що скористатись правом на податкову знижку за 2019 рік громадяни зможуть, звернувшись до податкових органів за місцем прописки, до 31 грудня 2020 року включно. Якщо громадяни до кінця податкового року не скористаються правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2019 року, таке право на наступні податкові роки не переноситиметься.

Також, Микола Кислинський звернув увагу на те, що у зв’язку з подовженням до 1 липня 2020 року строків подання громадянами та самозайнятими особами податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік - переносяться строки сплати податкових зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначених декларантами в податкових деклараціях і мають бути сплачені до 01 жовтня 2020року (відповідно до Закону України від 17 березня 2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)).

 

За інформацією, наданою  Звенигородським управлінням Головного управління ДПС у Черкаській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора