Проти стигми. В області започаткували цикл тренінгів для тих, хто працює з ВІЛ
Цьогоріч у серпні на Черкащині стартує цикл тренінгів для медичних працівників лікувально-профілактичних установ області з питань протидії стигмі і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ та з організації виявлення ВІЛ-інфікованих і доведення їх до лікування. Перші з них уже відбулися 4 та 6 серпня для медичних працівників центрів первинної медико-санітарної допомоги та лікарень міста Сміла, Смілянського, Черкаського районів, КНП «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка» та КНП «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер Черкаської обласної ради».
Надалі тренінги проводитимуться для медичних працівників усіх міст та районів області.
Вкотре, тренери розповіли загальні правила безпеки на робочому місці, про поняття стигми та самостигми, поділилися реальними історіями, які трапилися з ними під час професійної діяльності. Дали максимум інформації, щоб медики почувалися спокійно, коли надають допомогу ВІЛ-позитивними людям.
– Коли людина з групи ризику, будь це працівниця комерційного сексу, споживач ін’єкційних наркотиків чи інше, звертається за допомогою, то останнє, що вона хоче чути – це засудження чи оцінювання вами їх способу життя, – говорить фахівець БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» Петро Ільченко. – Ви, як справжні професіонали, маєте лишати вподобання за межами робочого місця. На роботі ви, в першу чергу медики, і від вас чекають надання якісної медичної допомоги.
За багато років роботи з ВІЛ-позитивними пацієнтами директорка КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» Ірина Білоус має свої професійні «секретики», ними вона і ділилася з колегами.
– Ми повинні самостійно дбати про власне здоров’я та безпеку. Використовуйте універсальні запобіжні заходи в роботі з кожним пацієнтом. Адже кожен пацієнт може бути потенційним джерелом ВІЛ-інфекції, – пояснила Ірина Білоус.
Ініціювали навчання в КП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я» спільно з громадською організацією «Черкаська мережа» під егідою управління охорони здоров’я ОДА у межах проєкту «Зменшення кількості випадків інфікування ВІЛ в Черкаській області завдяки консолідації зусиль та прискорення лікування».