Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Результати операції «Урожай-2020» за 10 місяців

Дата: 24.11.2020 14:22
Кількість переглядів: 158

Як повідомила в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська, аграріями Черкащини за десять місяців 2020 року сплачено понад 1,3 млрд грн податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з заробітних плат найманих працівників.

 

За словами Тетяни Харьковської, протягом січня–жовтня 2020 року надійшло 730,7  млн грн податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати, 77,9 млн грн військового збору та 546 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Цьогоріч за рахунок офіційного працевлаштування 6654 осіб, 729 сільгосппідприємств збільшили фонд оплати праці на 255 млн грн, а 425 підприємств агросектору підвищили заробітну плату, чим збільшили фонд оплати праці на 30 млн гривень. Додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб в результаті збільшення фонду оплати праці порівняно з минулим роком склали 51 млн гривень.

 

Крім того, з початку року сільськогосподарськими підприємствами сплачено до бюджету 527,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб з доходів інших ніж заробітна плата. Тільки у жовтні поточного року забезпечено додаткові надходження 6 млн грн податку на доходи фізичних осіб із дивідендів, нарахованих засновникам сільгосппідприємств та 92 млн грн податку із інших доходів, виплачених фізичним особам.

 

При проведенні операції «Урожай – 2020» особлива увага приділяється залученню до декларування та повноті сплати податків громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад  2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу. 

Станом на 01.11.2020 залучено до оподаткування 16805 одноосібників, якими задекларовано 199,8 млн грн доходів. Від сплати податків і зборів надійшло  36 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 3 млн грн військового збору.

 

Зокрема, залучено до декларування 2766 власників сільгосптехніки, які отримали доходи від надання послуг по обробітку землі власною технікою та надання її в оренду. Сума задекларованого ними доходу склала 48,2 млн грн, додаткові надходження до бюджету з податку на доходи фізичних осіб – 8,7 млн грн, військового збору – 723 тис. гривень.

 

Також, цьогоріч очікується надходження 650 млн грн ПДФО з орендної плати за земельні паї, з яких вже сплачено 413,5 млн гривень.

В рамках операції «Урожай – 2020» проведено 11 документальних перевірок сільськогосподарських підприємств з питань дотримання податкового законодавства в частині нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за результатами яких винесені податкові повідомлення - рішення, прийняті вимоги (рішення) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За результатами перевірок у 2020 році донараховано 660 тис. грн. (податку на доходи фізичних осіб – 470 тис. грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 145 тис. грн та військового збору в сумі 47 тис. гривень).

 

Наразі, операція «Урожай-2020» триває, а разом з нею триватиме і робота податкових органів в напрямку контролю за легалізацію використання найманої праці, виплатою реальної заробітної плати, виплатою орендної плати за паї, виявленню фактів незаконного використання сільгоспугідь і не за цільовим призначенням та боротьбою із схемами ухилення від оподаткування в сільському господарстві.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора