Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Сім громад Черкащини отримали землю в комунальну власність

Дата: 25.11.2020 16:52
Кількість переглядів: 384

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області продовжує передавати землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. Так, 25 листопада повноправними розпорядниками майже 10,7 тис. гектарів землі стали ще сім ОТГ: Ватутінська, Вознесенська, Гельмязівська, Новодмитрівська, Бобрицька, Степанківська й Матусівська. Минулого тижня отримали землю загальною площею 10,8 га в своє розпорядження десять громад Черкащини.

Для підписання актів приймання-передачі до Держгеокадастру області приїхали сільські голови, які водночас мали чимало запитань. Начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак роз’яснив нововведення в земельному законодавстві, зокрема Постанову КМУ від 16 листопада 2020 р. № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

– Віднині ви повноправні господарі на своїй землі. Впевнений, будете зацікавлені, щоб земля використовувалася за цільовим призначенням і приносила дохід у місцевий бюджет, завдяки чому розвиватиметься ваша громада. Усі земельні ділянки, які вам передані, сформовані й внесені в Державний земельний кадастр. Відомості про всі ділянки є в Поземельних книгах у районних відділах Держгеокадастру, куди ви можете звернутися, – зазначив Ігор Віштак. – У постанові Уряду «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» передбачено два етапи передачі земель. До 15 грудня передаються ділянки, окрім тих, які обтяжені, перебувають у переліку на аукціон або щодо яких є звернення органів місцевого самоврядування про поділ, створення пасовищ, надання у власність тощо. Другий етап – після 15 грудня, коли відповідно до графіка ви знову отримаєте ділянки, права оренди яких не продано на аукціоні, на які надано дозволи на розроблення документації із землеустрою, але документацію із землеустрою не подано на затвердження до територіальних органів Держгеокадастру. На сесії депутати мають або затвердити таку документацію, або надати обґрунтовану відмову. Особливу увагу раджу звернути на забезпечення земельними ділянками учасників АТО.

Начальник землевпорядної служби Черкащини розповів про планові й позапланові перевірки стосовно дотримання земельного законодавства органами місцевого самоврядування, що здійснюватимуть державні інспектори, а також запевнив у готовності спеціалістів Держгеокадастру області консультувати з будь-яких земельних питань.

За інформацією ГУ Дергеокадастру у Черкаській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора