Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Для отримання податкової знижки за 2019 рік – необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи та документи, які підтверджують витрати до 31 грудня 2020 року

Дата: 17.12.2020 09:57
Кількість переглядів: 154

 Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до підпункту 14.1.170 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума витрат у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом.

Порядок застосування податкової знижки передбачений статтею 166 Податкового кодексу, відповідно до якої податковою знижкою можуть скористатись громадяни, які сплачували проценти за користування іпотечним житловим кредитом, здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік, за навчання у вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти за себе чи за члена сім’ї першого ступеня споріднення, страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення, сплачували кошти на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним, здійснювали переобладнання транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива тощо.

Для отримання податкової знижки громадянину необхідно подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи та документи, які підтверджують витрати. На підставі даних, зазначених у податкових деклараціях про майновий стан і доходи, посадовими особами контролюючого органу проводиться камеральна перевірка.

Така перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.

Водночас на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податків зобов’язані пред’являти документи, пов’язані з виникненням права на отримання податкової знижки, та підтверджувати необхідними документами відомості зазначені у податковій декларації.

За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків.

У разі ненадходження протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту пояснень та документів, пов’язаних з виникненням права на отримання податкової знижки контролюючим органом проводиться документальна позапланова перевірка.

При виявленні перевіркою факту заниження або завищення суми податкового зобов’язання контролюючий орган направляє платнику податків податкове повідомлення – рішення, відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204 «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» із змінами та доповненнями.

Нагадаємо, для отримання податкової знижки за результатами 2019 року декларацію необхідно подати до 31 грудня 2020 року.

Якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься. 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора