«Черкащина має величезний туристичний потенціал», – міністр культури України
З робочим візитом у Черкаську область 15 грудня завітав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Спільно з головою Черкаської ОДА Сергієм Сергійчуком міністр оглянув об’єкти культурної галузі області.
Далі пряма мова:
Черкаси – моє хороше відкриття. Місто можна сміливо похвалити за інвестиції у культурне життя.
– Черкаська філармонія. Чудовий стан та вмотивована команда, що попри «рамки» від карантину продовжують грати та залучати відвідувачів.
– Академічний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка з його складною історією через пожежу. Ремонтні роботи майже завершено і як тільки театр відкриється – точно стане центром для зірок із інших регіонів та країн.
– Палац культури «Дружба народів». Чудова локація, що може запропонувати більше, ніж оренду під проведення заходів. Насправді, об’єктів у такому технічно-господарському стані у регіонах мало. Маю бачення, як зробити палац культури пілотом для програми інвестиційних проектів.
У Черкаської області величезний туристичний потенціал. Є перспективні туристичні магніти та маршрути, є об’єкти подання на Велику Реставрацію, є пілотні проекти, які ми можемо трансформувати у Центри культурних послуг і покращити життя громад. Але всі це «є» – на жаль, маловідомі широкому загалу.
Мені пощастило, бо дитинство я часто проводив у Корсунь-Шевченківську і знаю про красу регіону не зі слів. Але більшість українців про нього нічого не чули. Як і про інші круті місця Черкащини.
Тут є своя золота підкова, але її варто туристично переосмислити та оновити. Підійти до питання туризму комплексно. І добре, що це розуміє і команда голови Черкаської ОДА Сергія Сергійчука. Серед об’єктів:
– Холодний Яр, що став повстанським серцем. Та його величний 1100-літній дуб Максима Залізняка.
– Заповідник «Чигирин» з резиденцією Богдана Хмельницького та Іллінською церквою у Суботові. Там ти проживаєш історію становлення української державності.
– Мошни з місцевою перлиною – Спасо-Преображенською церквою із палацово-паркового ансамблю того самого графа Воронцова, інший маєток якого ви знаєте у Алупці.
– Шевченківський заповідник у Каневі та Софіївський дендропарк в Умані. Хоч туристично вони відоміші за інших, але потенціал ще є куди направляти і розвивати.
– Корсунь-Шевченківський палац з величезною парковою територією. Місце унікальне в своєму роді та ідеальне для того, щоб стати найромантичнішим куточком України.
– А ще багато маленьких сел з поодинокими, але унікальними автентичними об’єктами.
Черкащина – ідеальна, як для туру вихідного для, так і для повноцінної тижневої відпустки. Тому у нашого плану розвивати область туристично – немає іншого варіанту, окрім як здійснитися.