Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Зараз ми готові робити і до 20 тисяч щеплень на добу», – Віктор Ляшко про вакцинацію від COVID-19

Дата: 15.03.2021 14:42
Кількість переглядів: 231

Фото без опису

Що робить Міністерство охорони здоров’я, щоб не було третьої хвилі пандемії в Україні, які темпи вакцинації, який відсоток відмов від щеплення. Про це та інше розповів «Українській правді. Життя» головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

– Що Міністерство охорони здоров’я робить, щоб не було третьої хвилі?

– Є 600 мобільних бригад, які можуть зробити 100 щеплень на добу. 4250 пунктів щеплень, які в середньому будуть робити 30 щеплень на добу. Це нам дасть можливість робити 5 млн щеплень на місяць при повній завантаженості бригад, наявності вакцин і правильно сформованих чергах. Якщо буде більше доз вакцини, в нас ще є 11 тисяч кабінетів щеплень для рутинної вакцинації.

Ми готові, за потреби, зупинити своїм рішенням проведення рутинної вакцинації на місяць-два, а ми можемо це зробити, то в такому разі зможемо робити і 7, і 8, і 10 млн щеплень на місяць. Це потужності, які є сьогодні в системі охорони здоров’я.

Якщо подивитися, скільки вакцинацій в день робили різні країни, то Україна на своєму етапі не відстає. Не лідирує, але й не відстає. Питання не в тому, чи могли ми за раз проколоти і 20, і 30 тисяч доз в перший день. Могли.

Але, ми як Міністерство охорони здоров’я і я, як головний санітарний лікар, насамперед відповідаємо за те, щоб компанія розгорнулася і не зірвалася в перші дні, бо вони найбільш критичні.

Ми казали, що запускаємо вакцинацію каскадним методом. Про це говорили ще в січні та лютому. Незважаючи на те, яка кількість доз приїде, будемо запускати саме таким каскадним методом, подивимось на програмні помилки і поступово будемо розширятися. Зараз ми готові робити і до 20 тисяч щеплень на добу.

Звісно, що темпи вакцинації значно зростуть, мобільних бригад вже випустили більше, закладів охорони здоров’я долучилося більше і досить швидко ці дози вакцини ми використаємо.

– Повільні темпи вакцинації – це було сплановано спочатку?

– Так, звичайно. Нам потрібно було запустити вакцинацію, щоб не було зривів, щоб не допустити програмних помилок, які б мали негативний інформаційний вплив на кампанію імунопрофілактики.

Навіть якщо в квітні чи наприкінці березня привезуть 10 млн вакцин, то в квітні 10 млн я не провакциную через одну ключову річ: нам не потрібні програмні помилки, які призведуть до зриву кампанії імунопрофілактики.
– Який відсоток відмов від щеплення зараз?

– Ми розгортаємо кампанію імунопрофілактики, і перший етап ще навіть не закінчився. Відмова від щеплення не означає, що людина не вакцинується завтра чи післязавтра або через 10 днів. Тому говорити про відмови від щеплень як категоричну річ я не буду.

Але аналізуючи наш 10 денний процес роботи, можемо сказати, що, наприклад, у ковідних лікарнях ми вакцинували зараз 24%, працівників лабораторій – 30%, в працівників екстреної медичної допомоги – 20%.

Чи це відмови вже зараз? Людина могла відмовитися з декількох причин. Перша – вона перехворіла, а ми рекомендуємо, що якщо перехворіли і у вас наявні антитіла, то можете відтермінувати вакцинацію на 6 місяців, тобто передати свою вакцину колезі.

Друга – людина на момент проведення вакцинації могла мати протипокази, могла бути в гострій стадії якоїсь хвороби, або мати погане самопочуття, або просто не вийшла на роботу.

Звісно, що є і ті, хто відмовилися вакцинуватися на цьому етапі, але у нас також є багато фактів, коли вже зараз мобільні бригади повторно виїжджають в ковідні лікарні і вакцинують.

Зараз ми виходимо десь на 18 тисяч щеплень на добу, щоб всі мобільні бригади, які в нас є, були задіяні 24-28 днів. Провакцинували певний колектив і на 29-й день розпочали повторне щеплення.

Але наразі ми ще очікуємо рішення НТГІ (Національна технічна група експертів з імунопрофілактики), яка може рекомендувати нам змінити оптимальний термін проведення другого щеплення з 4 тижнів на 12. А це повністю змінить нашу стратегію до проведення кампанії імунопрофілактики.

Якщо прийде вакцина в період часу, коли в нас завершення (цієї першої партії в 500 тис доз. – ред.), її використають на інші платформи. Тобто і мобільні бригади, і пункти щеплення, залежно від того, яка вакцина прийде.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора