Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У кожному місті та громаді з’являться заступники з цифрової трансформації

Дата: 23.04.2021 08:33
Кількість переглядів: 185

Фото без опису

Один з найважливіших пріоритетів Мінцифри на сьогодні — цифровізація регіонів. Для того, щоб пришвидшити цей процес, Міністерство запровадило посаду СDТО — заступників із цифрової трансформації. Вони вже є в кожному міністерстві та поступово з’являються в кожному місті та громаді.

Про це розповів в інтерв’ю Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров для мережі сайтів The City, яка об‘єднує понад 50 редакцій і була створена за підтримки Агенції медійного росту «Або».

Алгоритм створення цифрової громади:

– створюється посада, на яку призначають людину, відповідальну за цифровізацію;

– визначається програма та план дій, які затверджуються громадою;

– профільний відділ приєднується до Мінцифри, щоб почати реформувати систему.

«Цифровізація — це дуже важливе рішення, тому потрібно, щоб на посаді була людина, яка є перш за все ефективним менеджером. У керівника громади є чимало інших завдань та викликів. Тому потрібні люди, які можуть «пушити» та успішно реалізовувати проекти на місцях», — зазначив Михайло Федоров.

Мінцифри має чотири основні цілі. Перша — перевести всі державні послуги з офлайну в онлайн. Друга — забезпечити населення України на 95% інтернетом. Третя — навчити шість мільйонів українців базових цифрових навичок. Четверта — збільшити частку IT та креативної індустрії у ВВП нашої країни з 4% до 10%.

На думку Михайла Федорова: «Найголовніший виклик для місцевих керівників з цифровізації — побороти недовіру до діджитал-держави. Адже всі технологічні та фундаментальні процеси ми намагаємося закривати в команді Міністерства. А на регіони покладаємо процеси впровадження. Найголовніше — щоб люди отримували якісні та зручні сервіси. Щоб жителі невеликого містечка за рівнем наданих послуг нічим не відрізнялися від жителя столиці».

У сфері цифровізації областей вже є певні успіхи. Наприклад, Вінницька громада запровадила електронний квиток для безготівкової оплати проїзду. Межівська громада створила систему управління земельними ресурсами. Вишнівська громада розробила електронні журнали та щоденники під час дистанційного навчання.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора