Diia Summit 2.0: які революційні послуги тепер доступні українцям у Дії
Зміна місця реєстрації онлайн, податкова в декілька кліків, електронні петиції, е-підпис у смартфоні, автоматична реєстрація ФОП і ще багато революційних для України та світу послуг доступні в Дії. 17 травня команда Мінцифри під час Diia Summit 2.0 презентувала масштабне оновлення Дії — понад 10 нових електронних послуг. Оновлення вже доступні на порталі та в застосунку.
“Ми — перша країна в світі, де цифрові паспорти мають таку ж юридичну силу, як і паперові. Низка документів — в смартфоні, можливість зареєструвати новонароджену дитину — в смартфоні, можливість змінити місце реєстрації — в смартфоні. Усе в смартфоні. Загалом, запущено десятки онлайн-послуг. Портал і застосунок Дія, якими користуються сьогодні понад 10 мільйонів громадян України”, — заявив Президент України Володимир Зеленський під час Diia Summit 2.0.
Також Президент додав, що головним пріоритетом залишається питання національної безпеки. У цьому контексті повна побудова цифрової держави дає можливість всім органам і службам ефективно працювати онлайн за будь-яких обставин, у будь-якому місці, в будь-який час.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про ефективність цифрової трансформації в Україні та зазначив, що вона допомагає швидко та справедливо ухвалювати ефективні рішення: “Держава в смартфоні, цифровізація послуг — це бачення Президента та стратегія Уряду. За оцінками експертів, реалізація ініціатив за напрямком цифрової економіки може принести Україні до 110 мільярдів доларів за 10 років. Використання цифрових технологій у бізнесі прискорює його розвиток у 2-3 рази. Тому для нас це можливість прискоритися та вийти на новий рівень розвитку економіки”.
Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що Україна вже стає зручним сервісом. Він також розповів про нові революційні онлайн-послуги, якими відтепер українці зможуть користуватися без зайвих довідок, папірців та відвідування держорганів: “Мінцифри продовжує будувати цифрову державу, створюючи унікальні онлайн-сервіси та революційні проекти. До 2024 року плануємо перевести 100% публічних послуг в онлайн. Будь-яка послуга від держави буде доступною за кілька хвилин і не виходячи з дому. А замість десяти кабінетів — один портал — Дія”.
Більше дізнатись можна на веб-сайті Мінцифри /за посиланням/.