Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Положення Угоди про асоціацію з ЄС у сфері цифровізації потребують актуалізації – Ігор Жовква

Дата: 20.05.2021 08:25
Кількість переглядів: 141

Фото без опису

Деякі положення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у частині цифровізації потребують оновлення, щоб зафіксувати досягнення нашої країни у цій сфері в останні роки. Про це сказав заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Цифровізація».

За його словами, з часу підписання Угоди про асоціацію у 2014 році її положення, які стосуються цифровізації, багато в чому застаріли.

«Відтоді, а особливо за два останні роки, Україна настільки стрибнула вперед у сфері цифрового ринку, що нам треба цю Угоду переглядати в частині «цифри». Тому я звертаюся до наших європейських колег – переглянути додаток XVII до цієї Угоди, зафіксувати його в актуальному контексті», – зазначив Ігор Жовква.

Він зауважив, що сьогодні Україна випереджає деякі країни Євросоюзу у сфері діджиталізації, тому й Угода про асоціацію з ЄС потребує оновлення в цій частині.

Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що Євросоюз позитивно оцінив рух України до Єдиного цифрового ринку. Він нагадав, що вперше Європейський Союз визнав можливість інтеграції нашої країни до Єдиного цифрового ринку на Саміті Україна – Європейський Союз у липні 2019 року, а вже на наступному Саміті, у жовтні 2020-го, було ухвалено відповідний план дій.

«На Саміті, який відбудеться цього року, я думаю, ми будемо фіксувати на папері певні досягнення та визначати нові амбітні кроки», – зазначив Ігор Жовква.

Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що Україна може поділитися з Євросоюзом своїм досвідом цифровізації державних послуг.

«Ми також можемо багато чого навчити ЄС. Думаю, що одна лише система «Дія» багато чого варта. І про це треба впевнено та сміливо говорити з нашими колегами», – сказав він.

За словами заступника керівника Офісу Глави держави, план інтеграції до цифрового ринку ЄС, який реалізує Україна, передбачає, зокрема, впровадження Європейського кодексу електронних комунікацій та посилення кібербезпеки.

«Кібербезпека – це спільний виклик і для України, і для держав – членів ЄС, і для всього світу. І Україна має позитивний досвід співпраці з ЄС у питанні кіберзахисту, зокрема під час виборів у 2019 році, щоб уникнути втручання у критичну інфраструктуру», – зауважив Ігор Жовква.

Він нагадав, що минулого тижня за участю Президента України Володимира Зеленського презентовано Кіберцентр UA30, який має стати регулярним майданчиком для обміну досвідом між Україною та Євросоюзом у питанні кібербезпеки.

«Я закликаю наших європейських партнерів долучатися до діяльності цього кіберцентру та обмінюватися досвідом», – зазначив заступник керівника Офісу Президента.

Також, за його словами, важливими аспектами інтеграції України до цифрового ринку Євросоюзу є захист персональних даних, електронні довірчі послуги та скасування роумінгу з державами – членами ЄС. Крім того, Україна та Євросоюз працюють над взаємним визнанням «цифрових зелених сертифікатів».

Ігор Жовква наголосив, що Україна робить надзвичайно багато на шляху до Єдиного цифрового ринку ЄС.

«Сподіваюся, що наприкінці цього року ми з ЄС підіб’ємо позитивні підсумки і намітимо нові цілі та завдання», – резюмував він.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора