Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Черкащині триває приватизація державних об’єктів

Дата: 02.06.2021 15:14
Кількість переглядів: 183

Фото без опису

На Черкащині з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Інвестувати у державне підприємство може пересічний українець. Про шляхи приватизації та про ситуацію з продажем державних об’єктів на Черкащині розповів начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило та директор Департаменту інфраструктури та ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Чубань.

Вадим Курило розповів, що у державі донедавна було більше 3,5 тисяч державних підприємств. У розвинених країнах, таких як США, є не більше 10. Після проведення аудиту у Фонді держмайна вирішили, що половину підприємств можна ліквідувати, частину передати в управління. А третину підприємств, які мають шанси розвиватися при залученні інвестицій та нового менеджменту, можна приватизувати.

«Кожен українець може стати інвестором. Він може взяти участь у приватизаційних процесах. Тому основна мета Фонду держмайна – створити такі умови, щоб кожен пересічний українець отримав достатньо прості механізми використання майна для забезпечення своїх цілей. Ми не продаємо майно. Ми продаємо мету людям, які мріють створити власний бізнес але не мають фундаменту, на якому його можна збудувати. Тому на сьогодні ми надаємо можливість пересічним українцям будь-яких верств населення з будь-якої локації мати можливість використовувати державне майно з метою прибутку для себе і розвитку нашої держави», – каже Вадим Курило.

Фото без опису

Для того, щоб приватизувати державний об’єкт, потрібно зробити кілька кроків:

 1.       Ознайомитися з переліком обєктів на сайті https://privatization.gov.ua/
 2.       Зареєструватися на будь-якому майданчику Prozorro Продажі. Це електронна система аукціонів, де є більше 40 майданчиків продажів.
 3.       Подати заявку на участь в аукціоні. Фахівці майданчику допоможуть оформити всі документи.
 4.       Завантажити всі відповідні документи.
 5.       Взяти участь в аукціоні.
 6.       Після закінчення аукціону переможець проходить перевірку всього пакету документів. До цього співробітники Фонду держмайна не знають, хто приймав участь, адже інформація конфіденційна.

      Після цього підписується протокол аукціону і договір купівлі-продажу. Переможець оплачує об’єкт і до нього переходить право власності.Фото без опису

Завдяки цьому механізмові обсяг надходження до бюджету зріс майже в шість разів з 2019 по 2020 рік. У 2019 році було пів мільярда гривень, то у 2020 налічувалося три мільярди гривень. Також зросла середня кількість учасників і ціна на аукціонах. Об’єкти продаються за ринковою вартістю. Є випадки, коли вартість за об’єкт зростає у десятки разів.

На Черкащині за 2019 рік до бюджету України завдяки приватизації об’єктів надійшло 15 млн грн. У 2020 році – на 9 млн грн більше.

«По Черкаській області встановлений план надходжень до бюджету на 2021 рік – 100 мільйонів гривень. Вже зараз можу сказати, що ми наблизилися до виконання цього плану, але об’єкти ще залишилися. По Черкащині ми покажемо досить високий результат», – каже Вадим Курило.

Так, у листопаді 2020 році продали єдиний майновий комплекс Черкаського державного комерційного житлово-побутового підприємства «Житлосервіс». У березні 2021 року продали акції акціонерного товариства «Черкаський приладобудівний завод». У квітні 2021 року продали єдиний майновий комплекс «Черкаський експертно-технічний центр Держпраці».Фото без опису

Сергій Чубань розповів, що паралельно в області триває процес передачі в комунальну власність об’єктів позастатутного майна. Це майно, яке не увійшло до переліку приватизації: житлові, інженерні споруди, споруди цивільного захисту. Наразі ці об’єкти передають на баланс територіальних громад безкоштовно. Громади отримують майно, яке є на їхній території, без будь-яких затрат.

В Черкаській обласній державній адміністрації розділила цю роботу на три напрямки:

 1.  Передача житла територіальних громад. Фонд держмайна запропонував 41 об’єкт, які знаходяться на території 12 громад.
 2. За розпорядженням голови адміністрації створена робоча група, в яку входять представники місцевого самоврядування. Наразі процес передачі об’єктів у власність громад розпочався. Деякі ТГ надали свої згоди на прийняття цього майна собі на баланс.
 3. Ефективне використання майна. Наразі робоча група опрацьовує перелік об’єктів. Органи місцевого самоврядування вивчають, наскільки ефективно вони використовуються.
 4.  Майно цивільного захисту. Управління цивільного захисту наразі опрацьовує це питання і буде активно долучатися до цієї роботи.
 5. «Ми ґрунтовно співпрацюємо з регіональним фондом держмайна. Всі запити фонду ми опрацьовуємо і спільно вирішуємо. Тому проблем з питанням приватизації у нас немає. Разом з Фондом ми співпрацюємо з територіальними громадами, районними адміністраціями. Контролюємо, щоб державне майно використовувалося якісно та ефективно», – каже Сергій Чубань.Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора