Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Черкаській області встановлено межі 60% населених пунктів

Дата: 20.07.2021 10:15
Кількість переглядів: 195

Фото без опису

На сьогодні за проектами землеустрою встановлено межі 513 адміністративно-територіальних одиниць (60%) Черкащини, зокрема 2021 року – 24-ох. Відомості про межі внесено до Державного земельного кадастру (ДЗК).

За кількістю населених пунктів, де встановлено межі, лідирує Драбівщина: внесено відомості про межі 41 об’єкта (усього 51 населений пункт). Найбільше у відсотковому значенні виконано таких робіт на Христинівщині (97,1% – 34 н. п.), де залишився тільки один об`єкт, а також на Жашківщині (94,7% – 36 н. п.) і Городищині (90,6% – 29 н. п. із 32). Найменше встановлено меж на території колишніх Черкаського (6 н. п. – 14,3%) і Канівського (10 н. п. – 16,4%) районів.

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області закликає органи місцевого самоврядування поквапитися зі встановленням меж адміністративно-територіальних одиниць та внесенням відомостей про межі до ДЗК. Адже відсутність таких даних унеможливлює виготовлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Саме місцеві ради мають виділити кошти зі своїх бюджетів для проведення зазначених робіт.

У Черкаській області 855 населених пунктів, а саме: міста – 16, селища міського типу – 15, села – 824.

Довідково:

Відповідно до Земельного кодексу України (глава 29, ст. 173) межі району, села, селища, міста, району в місті встановлюють і змінюють за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Як ідеться в ст. 46 Закону України «Про землеустрій», проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних утворень «розробляються для створення повноцінного життєвого середовища та створення сприятливих умов їхнього територіального розвитку, забезпечення ефективного використання потенціалу територій зі збереженням їхніх природних ландшафтів та історико-культурної цінності, з урахуванням інтересів власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів, і затвердженої містобудівної документації».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора