«Небезпека ближче, ніж нам здається»: у Черкасах вчать протидіяти торгівлі людьми
30 липня в усьому світі відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми. З цієї нагоди у центрі Черкас триває інформаційна акція, яка має на меті поінформувати громадян про небезпеку сексуального, трудового рабства, привернути увагу до цієї проблеми та поширити актуальну інформацію щодо ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми.
Інформаційна акція триває з використанням арт-інсталяції «Невидимі» та інтерактивної гри «Лабіринт можливостей».
В інформаційній інтерактивній грі «Лабіринт можливостей» проектуються конкретні ситуації з життя, в які потрапляють заробітчани під час виїзду за кордон у пошуках роботи. У формі гри учасників вчилися оминати небезпечні ситуації.
Інсталяцію «Невидимі» встановили для того, аби привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та розповісти реальні історії постраждалих людей, які живуть серед нас, але часто залишаються непоміченими.
Під час акції волонтери спілкуються з перехожими та розказують їм, куди звернутися у разі виникнення підозри на ситуацію торгівлі людьми.
«Небезпека ближче, ніж нам здається. Лише обізнаність та обачність допоможуть захистити себе та своїх близьких. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування, навчання або відпочинку, навіть якщо Ви довіряєте тому, хто її пропонує», – сказала представниця БО «100% Життя Черкаси» Марина Стадник.
Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Олександр Красюк розповів, що завдяки співпраці Черкаської обласної державної адміністрації з благодійною організацією «100% Життя Черкаси» в області на сьогодні 13 осіб одержали статус постраждалої особи, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми. З них 7 осіб постраждали від трудової експлуатації, 6 – втягнуті в злочинну діяльність. Постраждалим надано медичну, психологічну, соціальну та правову допомоги як від державних структур, так і від благодійної організації «100% Життя Черкаси».
«Кожен має право на захист своїх прав та інтересів та відшкодування шкоди, завданої цим злочином. Для цього Вам необхідно звернутись за місцем перебування до місцевої держадміністрації з заявою про встановлення статусу», – сказав Олександр Красюк.
Організаторами заходу є Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації та благодійна організація «100% Життя Черкаси».