Легалізація трудових відносин – запорука соціальних гарантій

Дата: 16.09.2021 14:55
Кількість переглядів: 157

Інформаційна кампанія щодо легалізації трудових відносин триває.    

Так, з початку року, фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями Звенигородської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості спільно з інспектором Управління Держпраці Миколою Мирошниченком, організовано та проведено 18 інформаційних семінарів та 24 онлайн -  конференції з роботодавцями району щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Вже вкотре доводимо до роботодавців нашого району інформацію про  чинне законодавство, яке передбачає адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

«Тіньова зайнятість» та, так звана, заробітна плата «в конвертах» - це проблемні явища, які лишаються актуальними в наш час. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів.

Легальна трудова діяльність – це основа трудової захищеності. Для роботодавця нелегальна праця може принести нестабільність у діяльності, можливість безкарного заподіяння матеріальної шкоди, неналежне виконання обов’язків.

Для найманого працівника неоформлені трудові відносини несуть нестабільність щодо можливого припинення трудових відносин у будь-який час і без належного обґрунтування, повну відсутність соціальних гарантій.

В поточному році проводяться інспекційні заходи у роботодавців, які мають найвищий ризик застосування не задекларованої праці. Це суб’єкти, у яких обсяг наданих послуг (виконаних робіт) не відповідає фактичній чисельності найманих працівників. Інформування направлено на суб’єктів господарювання сфери транспорту та кур’єрської діяльності, сільського господарства. оптової і роздрібної торгівлі, громадського харчування, будівництва.

 

Начальник

відділу взаємодії з роботодавцями                                                     О.Шпунт


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора