Наталія Видра про ситуацію в області щодо поширення гарячки Західного Нілу
На Черкащині впродовж року зареєстровано 6 випадків захворювання на гарячку Західного Нілу. Зокрема, на Уманщині, Золотоніщині та у Черкаському районі. Два випадки стали летальними. Про це повідомила заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Видра на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як вона розповіла, всі хворі – це дорослі віком 48-71 рік. Натепер на лікуванні перебуває один хворий. Троє осіб вже виписані.
– Питання здійснення профілактичних заходів порушувалося на засіданнях комісій із питань ТЕБ та НС, – розповіла Наталія Видра. – Маємо відповідні рішення щодо комплексу заходів. Зокрема, дезінсекційні, дератизаційні, покращення санітарного стану територій громад, проведення додаткових навчань для медпрацівників, посилення санітарно-роз’яснювальної роботи. Водночас фахівцями нашого центру здійснено епідеміологічні розслідування кожного випадку. Забезпечено необхідні протиепідемічні заходи та ентомологічні обстеження територій області. Нині ситуація із захворюваністю на гарячку Західного Нілу в області контрольована. Проводимо профілактичні заходи.
Довідково:
Гарячка Західного Нілу — вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. В Україні недуг зарахований до I групи особливо небезпечних. За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку року зареєстровано 50 лабораторно підтверджених випадків захворювання. Фіксують і летальні наслідки.
Головна небезпека вірусу Західного Нілу – його здатність викликати тяжкі ускладнення, особливо у людей із груп ризику. Легкі форми хвороби зазвичай протікають безсимптомно або з мінімальною симптоматикою, порівнянною із застудою. Але в більш складних випадках хвороба вражає центральну нервову систему.
Вакцини для профілактики Лихоманки Західного Нілу у людей не існує. Основний метод запобігання зараженню вірусом – профілактика. Її головним аспектом є запобігання укусам комарів як основного носія вірусу та джерела зараження. А також проведення комплексних профілактичних заходів.
Детальніше у відео