У Варшаві відбулось засідання спецпредставників з відновлення України з 19 країн
У Варшаві в межах Інвестиційної конференції ЄС-Україна, співорганізатором якої цього року виступило Міністерство економіки України, відбулось засідання спецпредставників з відновлення України з 19 країн. Засідання відкрив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль. На зустрічі були присутні представники Міністерства економіки України, Міністерства розвитку громад та територій Україні, Міністерства енергетики України та спецпредставники з відновлення України з 19 країн, серед яких США, Велика Британія, Франція, Італія, Канада, Швеція, Нідерланди, а також Європейський Союз, який був представлений двома генеральними директоратами — DG GROW та DG NEAR.
Це перша нагода, коли за одним столом вдалось зібрати таку кількість спецпредставників з відновлення для діалогу з Урядом щодо координації по пріоритетних задачах в сфері відбудови та економічного зростання.
На зустрічі зі спецпредставниками також обговорювався і економічний блок питань: зокрема, пріоритети Міністерства економіки в сфері залучення інвестицій, розвиток В2В контактів, покращення регуляторного середовища для бізнесу, розвиток торгівлі та експортного потенціалу українських переробних підприємств.
– Зусилля Уряду щодо залучення більшого обсягу інвестицій в Україну починають давати результати. Це відчувається як у масштабах конференції цього року порівняно з 2023 роком, так і в розмовах з бізнесом, які переходять до набагато більш предметних рішень. Але попереду ще багато роботи — в кооперації зі Спецпредставниками з відновлення вона стане ще більш сфокусованою та скоординованою, що дозволить залучити більше приватного капіталу у відбудову України. Ми бачимо, що іноземний бізнес зацікавлений інвестувати не тільки у великі, а й в менші проєкти, тому вже зараз працюємо над диференційованими механізмами страхування, які б були доступними в тому числі для МСБ, — підкреслив Перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.
Як зазначили представники Директоратів ЄС — DG NEAR та DG GROW, найкращі амбасадори залучення інвестицій в Україну — це ті іноземні і міжнародні компанії, які продовжують працювати в Україні та заходять з новими проєктами. Так, створення Єдиного портфелю публічних проєктів і загалом реформа управління публічними інвестиціями в Україні надає зручні можливості для міжнародних партнерів.
Спецпредставник США з відбудови України — заступник Держсекретаря США Річард Верма подякував Уряду за активну готовність до співпраці з донорською спільнотою, наголосивши, що обороноздатність та економічний розвиток нерозривно повʼязані, у звʼязку з чим важливо інвестувати в Україну, не чекаючи завершення війни. Україна послідовно робить поступ у створенні сприятливого середовища для інвесторів, усуваючи регуляторні перепони і підвищуючи рівень довіри бізнесу через запровадження цифрових інструментів.
Спецпредставник Нідерладнів з відбудови України Еріка Схаутен відзначила, що інвестиційна конференція цього року проходить надзвичайно успішно — це помітно навіть по кількості іноземних компаній, які взяли участь в метчмейкінгу на полях виставки. Особливо важливо, що не тільки великий, а й малий та середній бізнес отримує доступ до інвестиційних інструментів, а Нідерланди спільно з Міністерством економіки України вже готуються запустити новий механізм підтримки українських експортерів.
Учасники також розглянули питання страхування виробництва, рекомендації Business Advisory Council та диверсифікацію ризиків на території України.
За інформацією Міністерства економіки України