Звенигородська районна державна адміністрація
Черкаська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда

Дата: 21.11.2024 16:25
Кількість переглядів: 27

Про особливості інфаркту міокарда розповіла медичний директор Черкаського обласного кардіоцентру Тетяна Шандра

Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду – 40 – 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 – 40 років. Про це на брифінгу в медіацентрі ОВА розповіла медична директорка Черкаського обласного кардіологічного центру Тетяна Шандра.

– Хворобу провокують шкідливі звички, високий рівень стресу, спадковість, – пояснює вона. – Недіагностована артеріальна гіпертензія в підлітковому та молодому віці, а також несвоєчасне лікування хвороби провокує розвиток інфаркту. 

За останні три роки кількість пацієнтів, в яких діагностований інфаркт міокарда, зросла. Хворий, натомість, не завжди вчасно звертається до медичної установи за перших ознак хвороби.

– Розпізнати симптоми, насправді, нескладно, – розповідає Тетяна Шандра. – Зокрема, це напад задухи, пекучий  біль у загрудинній ділянці або в межах серця, тривалістю більше 20 хвилин, холодний піт і відчуття страху. З такими симптомами варто негайно звернутися до лікаря. 

Щоб знизити ризик розвитку інфаркту міокарда, варто переглянути режим дня та відмовитися від шкідливих звичок, передусім від куріння. Також спеціалісти радять бути трішки голодним і весь час у русі. Не варто приймати аспірин, поки не діагностували ішемічну хворобу серця, та вперто шукати недугу за відсутності факторів ризику.

Важливо стежити за ментальним здоров’ям, уникати ситуацій, що викликають стрес і тривогу.

Детальніше – у відео.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора